Dienas Bizness

 • 30 ceturtdiena,
  marts

  Nanija, Ilgmārs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8639

  USD: 1.0748

Ekonomika

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Līce lidostas Rīga izaugsmi saskata tālajos lidojumos  7

Starptautiskās lidostas Rīga ilgtermiņa izaugsme ir tālajos lidojumos, esošos vairāk nekā 70 maršrutus papildinot ar vēl vairāk starpkontinentālajiem pasažieru un tālsatiksmes kravu reisiem, norāda lidostas valdes priekšsēdētāja amatam izvirzītā Ilona Līce.

«Lidosta Rīga pašlaik ir Baltijas reģiona līderis, piedāvājot plašāko galamērķu skaitu un apkalpojot vairāk nekā 5 miljonus pasažieru gadā, tomēr mēs nevaram gulēt uz lauriem. Starpkontinentālie lidojumi ļaus turpināt lidostas Rīga izaugsmi, piesaistīs jaunus pasažierus un radīs mūsu lidostai konkurences priekšrocības Baltijas reģionā,» uzsver I.Līce. Lai to panāktu, jāpalielina ieņēmumi no komercdarbības, tādejādi nodrošinot reģionā konkurētspējīgus lidostas tarifus.

Iezīmējot aktuālos īstermiņa mērķus, I.Līce uzsver, ka šobrīd lidostas uzdevums ir sagatavoties vasaras tūrisma sezonai. Šovasar starptautiskajā lidostā Rīga sagaidāms būtisks pasažieru skaita pieaugums, jo aviokompānijas plāno atvērt 14 jaunus galamērķus. Starptautiskā lidosta Rīga būs tam gatava - jau ir noslēgusies modernas ventilācijas sistēmas izbūve reģistrācijas zālē, uzstādīti papildu reģistrācijas galdi, kā arī tiks būtiski paplašināta drošības kontroles zona, kurā pēc rekonstrukcijas būs deviņas drošības kontroles līnijas. Tāpat plānots arī uzstādīt pašreģistrācijas bagāžas nodošanas automātus.

«Šo uzlabojumu mērķis ir nodrošināt mūsu pasažieriem ērtības laikā, līdz tiks īstenots vērienīgais lidostas pasažieru termināļa paplašināšanas projekts. Projekta ietvaros paredzēts izbūvēt jaunu termināļa publisko daļu ar plašu reģistrācijas zāli, bagāžas saņemšanas un šķirošanas zonu un daudzstāvu autostāvvietu,» norāda I.Līce.

Kā nozīmīgu aspektu lidostas darbībā I.Līce iezīmē vides jautājumus: «Lidosta šobrīd izstrādā Kohēzijas fonda projektu, kas ļaus veikt dabai draudzīgus infrastruktūras uzlabojumus, samazinot izmešu apjomu un vides piesārņojumu».

Jau vēstīts, ka VAS Starptautiskā lidosta Rīga Padome nolēmusi apstiprināšanai vakantajā lidostas valdes priekšsēdētāja amatā virzīt lidostas valdes locekli I. Līci.
 

Saistītie raksti

Komentāri

 • Zemu vērtēts komentārs. Parādīt...

  Arianda

  pirms 13 dienām, 2017.03.17 11:41

  Pareizs lēmums virzīt Līci valdes priekšsēdētāja amatam. Jau ilgu laiku viņa darbojusies lidostā, jādomā, ka lidostā gaidāmi uzlabojumi.

 • watta-fff

  pirms 13 dienām, 2017.03.17 12:49

  +3 -1

  bijusē Berezovska ,podstilkka.

  tieši tā runāja vissi ireopriekšējie saglēni.

 • Lielais Gregs

  pirms 12 dienām, 2017.03.17 20:40

  +6 -1

  Vai tad jēdzīgākas kandoidatūras nebija? Bai pat iedomāties ko šī blondīnīte sastrādās ar lidostu!
  Līdzšinējā pieredze ar Berezovski un Imermani diez kas nav.

 • Anatols

  pirms 12 dienām, 2017.03.17 23:10

  +5 -1

  Mūza, mana mūza.. Bet, ja nopietni, tad šis ir traģikomiski. Tas ir trakāk kā Vējonis prezidents.. Bet Anatola detektīvus bērnībā labprāt lasīju..Hamburgas orākuls, utt..

  • i

   pirms 10 dienām, 2017.03.20 13:17

   +2 -0

   Šajā gadijumā jau laikam būtu jālasa " Erotiskā biogrāfija". Protams ja visa tirāža jau nav samalta:)

 • Nirnberga

  pirms 12 dienām, 2017.03.18 01:33

  +6 -1

  Līces un Jenčas banda varēs pildīt savus koferus pēc pilnas programmas. Interesanti, cik, it kā godājamais pilsonis Kanels saņēma no Auguļa un Ozoliņa par to, ka virza šo personu par valdes priekšsēdētāju?

 • tieši tā

  pirms 11 dienām, 2017.03.18 16:02

  +2 -1

  ar šādu vēsturi tādu zaglīgu personību pa gabalu jātur no tautai piederošiem amatirem.

Reklāma