Vācijas pilotu arodbiedrība svētdien paziņojusi, ka lidsabiedrības Lufthansa pilotu streiki notiks arī otrdien un trešdien, jo sarunās ar kompānijas vadību tā arī nav izdevies vienoties algu paaugstināšanas jautājumā.

«Diemžēl šodien notikušajās augsta līmeņa sarunās (..) neizdevās panākt rezultātu,» pavēstīja arodbiedrības Vereinigung Cockpit valdes loceklis Jergs Handvergs.

«Attiecībā uz pilotu algām no Lufthansa joprojām nav saņemts apspriežams piedāvājums, kas nozīmē, ka streiks jāturpina,» viņš piebilda.

Šie streiki otrdien skars tuvos avioreisus, bet trešdien tie ietekmēs gan tuvos, gan arī tālos reisus, informēja arodbiedrība.

Lufthansa paziņoja, ka pirmdien visi reisi notiks atbilstoši grafikam.

Pilotu arodbiedrība piektdien noraidīja Lufthansa piedāvājumu.

Pēdējā savā piektdien izteiktajā piedāvājumā lidsabiedrība solīja paaugstināt šī gada algas par 2,4%, 2017.gadā algas paaugstinājumam sasniedzot 4,4%. Piedāvāta arī vienreizēja papildus izmaksa, kas sasniegtu divu mēnešalgu apmēru.

Arodbiedrība pieprasa 3,7% ikgadēju algas paaugstinājumu, turklāt ar atpakaļejošu datumu par pēdējo piecu gadu periodu.

Lufthansa vadītājs Karstens Špors norādījis, ka arodbiedrības prasību apmierināšana apdraudēs uzņēmuma nākotni, jo, neskatoties uz rekordlielo peļņu, lidsabiedrība spiesta samazināt izmaksas, lai spētu konkurēt ar tādām kompānijām kā Ryanair.

Lufthansa arī paziņojusi, ka pašreizējais streiks uzņēmumam radījis aptuveni desmit miljonus eiro lielus zaudējumus dienā.

Aizvadītajā nedēļā Lufthansa no trešdienas līdz sestdienai ilgušā pilotu streika dēļ nācās atcelt gandrīz 2800 avioreisu, kas ietekmēja vairāk nekā 350 000 pasažieru.

Šis ir jau 14.pilotu streiks kopš 2014.gada sākuma.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra