Eiropas Inovācijas un tīklu izpildaģentūra (INEA - Innovation and Networks Executive Agency), triju Baltijas valstu kopuzņēmums RB Rail AS, Igaunijas Republikas Ekonomikas un komunikāciju lietu ministrija, Latvijas Republikas Satiksmes ministrija un Lietuvas Republikas Transporta un komunikācijas ministrija 18. novembrī parakstīja līdzfinansējuma līgumu par kopējo summu 225 milj. eiro, kas paredzēti Rail Baltic/Rail Baltica ātrgaitas dzelzceļa būvniecībai.

Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (Connecting Europe Facility jeb CEF) ieguldījums projektā sasniegs aptuveni 191 milj. eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem. Parakstītais līgums papildina Eiropas Savienības līdzfinansējuma līgumu, kas tika parakstīts 2015. gada 23. novembrī.

Igaunijā finansējuma kopējā vērtība ir apmēram 13 milj. eiro (CEF ieguldījums ap 11 milj. eiro).
Lietuvas finansējums sasniedz aptuveni 211,5 milj. eiro (CEF ieguldījums ap 180 milj. eiro).

Latvija piešķirto finansējumu aptuveni 0,6 mij. eiro vērtībā (CEF ieguldījums ap 409 tūkst. eiro) izmantos Rail Baltic/Rail Baltica dzelzceļa infrastruktūras un aeronavigācijas infrastruktūras un pakalpojumu atbilstības novērtējumam saistībā ar Starptautisko lidostu Rīga. Tāpat par atvēlēto naudu  plānotajā maršrutā tiks veikti arheoloģiskie pētījumi.

Saskaņā ar abiem līdzfianansējuma līgumiem, kas paredz ES līdzfinansējumu Rail Baltic/Rail Baltica celtniecībai, CEF ieguldījums projekta aktivitātēs kopumā sasniedz aptuveni 633 milj. eiro, no kuriem Igaunija var saņemt aptuveni 186 milj. eiro, Latvija 238 milj. eiro, bet Lietuva 203 milj. eiro.

RB Rail AS ir centrālais Rail Baltic/Rail Baltica projekta koordinators, kurš veido pieteikumus CEF finansējumam Rail Baltic/Rail Baltica globālā projekta ietvaros.

RB Rail AS ir 2014. gada oktobrī dibināts trīs Baltijas valstu kopuzņēmums. RB Rail AS vienlīdzīgi akcionāri ir SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas no Latvijas, UAB Rail Baltica Statyba no Lietuvas un OU Rail Baltic Estonia no Igaunijas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra