Šodien, 8. novembrī, Eiropas Dzezceļa līnijas izsludinātajam starptautiskajam metu konkursam Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta un Rīgas centrālā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla kompleksas apbūves iecere reģistrēti 11 konkursa darbi.

Starptautiska žūrija laikā no 25. līdz 28. novembrim tiksies Rīgā, lai izvērtētu konkursam iesniegtos darbus. Konkursa rezultāts tiks paziņots atklātā žūrijas sēdē novembra pēdējās dienās. Konkursa darbi iesniegti un tiks izvērtēti, saglabājot dalībnieku anonimitāti. Atklātajā sēdē, pēc žūrijas lēmuma nolasīšanas, tiks atvērtas aploksnes un kļūs zināmi uzvarējušo darbu autori.

Dins Merirands, Eiropas Dzelzceļa Līnijas valdes loceklis, norāda: «Var teikt, interese bija rekordaugsta un globāli plaša, jo vairāk nekā 200 interesentu no 37 pasaules valstīm vēlējās precizēt iespējas piedalīties konkursā. Augstā interese skaidrojama ar projekta Rail Baltica/Rail Baltic augsto starptautisko atpazīstamību. Reģistrēto konkursa darbu skaits liecina, ka žūrijai būs jāveic apjomīgs darbs. Žūrijas locekļi iepazīsies ar darbiem jau pirms ierašanās uz kopīgajām žūrijas sēdēm Rīgā, bet visi interesenti ar konkursa darbiem varēs iepazīties portālā edzl.lv, sākot no š.g. 17. novembra.»

Konkurss ilga četrus mēnešus, vērtēšanai noteikti galvenie kritēriji - pilsētbūvnieciskais un arhitektoniskais konkursa objekta risinājums, konkursa objekta funkcionalitāte, mobilitāte, pieejamība, kā arī būvdarbu organizācijas loģistika.

Eiropas Dzelceļa Līnijas, projekta Rail Baltica 1.kārtas aktivitāšu ieviesējs Latvijā, izsludināja atklātu, starptautisku metu konkursu Eiropas transporta tīkla prioritārā projekta Rail Baltica objektam Latvijā Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta un Rīgas centrālā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla kompleksas apbūves iecere šā gada jūlija sākumā.

Konkursa mērķis ir iegūt vispiemērotāko metu Rīgas centrālajam multimodālā sabiedriskā transporta mezglam un Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tiltam. Konkursa teritorija ir 14 ha, tā ietver Rīgas vēsturisko Centrālo dzelzceļa staciju, uzbērumu no Dzirnavu līdz Krasta ielai, kā arī plānoto Rail Baltica dzelzceļa tiltu pāri Daugavai un atrodas Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrālajā daļā.

Projekta Rail Baltica pirmās kārtas ietvaros līdz 2022. gadam paredzēts:
- uzbūvēt Eiropas platuma dzelzceļa sliežu ceļu,
- veikt stacijas pārbūvi un paplašināšanu, uzbēruma transformāciju,
- izveidot multimodālu sabiedriskā transporta mezglu,
- uzbūvēt jaunu tiltu pāri Daugavai.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra