Dienas Bizness

 • 26 trešdiena,
  aprīlis

  Alīna, Sandris, Rūsiņš

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8493

  USD: 1.0891

Ekonomika

Valmieras stikla šķiedra saņēmusi 50,4 miljonu eiro aizdevumu ASV ražotnes paplašināšanai  5

AS Valmieras stikla šķiedra noslēgusi aizdevuma līgumu ar AS SEB Banka un AS Danske Bank filiāli Latvijā par finansējuma 50,4 miljonu eiro apmērā piešķiršanu ASV ražotnes paplašināšanas projekta īstenošanai, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Projekts paredz stikla šķiedras ražošanas (krāsns) un stikla šķiedras pārstrādes ražotnes izbūvi Amerikas Savienotajās Valstīs. Paplašināšanās ļaus palielināt Valmiera Glass Grupas kopējo ražošanas kapacitāti un konkurētspēju starptautiskajos tirgos, iegūt vēl lielāku ražošanas stabilitāti, sekmīgāk reaģēt uz aizvien pieaugošo tirgus pieprasījumu pēc stikla šķiedras produktiem.

AS Valmieras stikla šķiedra jau iepriekš informējusi, ka 2014.gadā tika nodibināts AS Valmieras stikla šķiedra meitas uzņēmums Amerikas Savienotajās Valstīs P-D Valmiera Glass USA Corp. Šobrīd noris aktīvs darbs pie ASV meitas uzņēmuma paplašināšanas īstenošanas - modernas stikla šķiedras ražošanas un pārstrādes ražotnes celtniecības. Ēkas celtniecību plānots pabeigt līdz 2017.gada novembrim, kad paredzēts uzsākt produkcijas ražošanu.

«Izbūvējot piekto stikla kausēšanas krāsni, kuras ražošanas kapacitāte plānota 50 000 tonnas sausa diega gadā, palielināsies grupas kopējās ražošanas jaudas un tiks iegūta augstāka ražošanas stabilitāte. Augstāk minētais ir labs pamatakmens grupas turpmākai veiksmīgai attīstībai,» norāda AS Valmieras stikla šķiedra valdes priekšsēdētājs Andre Šwionteks.

Danske Bank Latvijā vadītājs Raivis Kakānis: «Šis ir ilglaicīgi kopīgi izsvērts projekts, kura īstenošana ievērojami stiprinās Valmieras stikla šķiedra konkurētspēju pasaulē.»

Ints Krasts, SEB bankas valdes loceklis: «Valmieras stikla šķiedra ir viens no vadošajiem uzņēmumiem savā jomā ar globālām ambīcijām. Mēs uzticamies Valmieras stikla šķiedra pārdomātajai biznesa stratēģijai un esam pārliecināti, ka šī projekta īstenošana palīdzēs nostiprināt kompānijas līderpozīcijas savā tirgus nišā.»

AS Valmieras stikla šķiedra plāno aizdevumu dzēst līdz 2024.gada martam, aizdevuma apmaksu veicot, sākot ar 2018.gada 1.oktobri. Aizdevuma līguma nodrošinājumu sniedz visi grupas uzņēmumi. 

Saistītie raksti

Komentāri

 • Zemu vērtēts komentārs. Parādīt...

  ingis

  pirms 23 dienām, 2017.04.03 09:32

  +4 -8

  Un atslēgas vārds šeit ir ASV ražotne - nevis Latvija.. diemžēl...paldies valdībais īstenotajai politikai. Tas ir vnk traģiski, ka tie 50 miljoni aiplūst prom, nevis rada darbavietas šeit.

  • neķer kreņķi

   pirms 23 dienām, 2017.04.03 10:29

   +3 -1

   Būsim godīgi, Valmieras stikla šķiedra pieder vācu investoriem. Kāpēc viņiem būtu jebšu kautkas jāražo izmaksu ziņā dārgajā Latvijā?

  • Charles

   pirms 23 dienām, 2017.04.03 11:04

   +7 -1

   Te ir arī otrs faktors. ASV ir liels tirgus un ir tikai loģiski ražot tuvāk patērētājam. Pie tam, ņemot vērā iespēju, ka Tramps varētu ieviest importa nodevas.

 • lāga zons

  pirms 23 dienām, 2017.04.03 13:54

  +2 -0

  aizņēmās LV EUR, lai paplašinātu darbību US&A?

 • Alberts

  pirms 23 dienām, 2017.04.03 20:22

  +4 -0

  Ko var ņaudēt nepārtraukti... Šis uzņēmums ražo un paplašinās arī Latvijā, bet lielākiem uzņēmumiem tas ir tikai loģiski ka izplešās arī citās valstīs kur tuvāk klientiem. Tas ir tikai apsveicami.

Reklāma