Ministrijas un valsts iestādes ir apkopojušas un iesniegušas Finanšu ministrijai (FM) savas jaunās politikas iniciatīvas nākamā gada budžetam kopumā par 546,864 miljoniem eiro, sacīja FM Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis.

Pagaidām šis pieprasījumu saraksts vēl nav pilnīgs, jo savus pieprasījumus vēl plāno iesniegt Ekonomikas ministrija un Prokuratūra, sacīja Jarockis.

Savukārt 2017.gada budžetam iesniegti pieprasījumi par 781,684 miljoniem eiro, bet 2018.gada budžetam - par 1,154 miljardiem eiro.

«Pašreizējā ekonomiskajā situācijā, kad valsts budžeta iespējas papildu izdevumu finansēšanai ir ierobežotas, esam aicinājuši nozaru ministrijas atbildīgi iesniegt jaunus budžeta pieprasījumus. Jau tagad ir skaidrs, ka visus ministriju paprasījumus apmierināt nebūs iespējams. Tāpēc jau augustā, veidojot 2016.gada valsts budžetu atbilstoši valdības noteiktajām prioritātēm - kas ir valsts iekšējā drošība, valsts nacionālā aizsardzība, veselība un izglītība, ja tiek īstenotas strukturālās reformas, kā arī pensijas - Ministru kabinets koleģiāli pieņems lēmumus par to, ko valsts var atļauties papildus no nākamā gada,» sacīja Jarockis.

Nākamā gada budžetam lielāko jauno politikas iniciatīvu pieprasījumu ir iesniegusi Veselības ministrija - 159,727 miljoni eiro.

Citi lielākie pieprasījumi ir no Iekšlietu ministrijas (122,743 miljoni eiro), Aizsardzības ministrijas (68,517 miljoni eiro), Satiksmes ministrijas (67,309 miljoni eiro) un Izglītības un zinātnes ministrijas (50,975 miljoni eiro).

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra