Dienas Bizness

 • 24 otrdiena,
  janvāris

  Krišs, Ksenija, Eglons, Egle

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8615

  USD: 1.0715

Finanses

35% ceļotāju no Latvijas dodas ārpus valsts bez ceļojumu apdrošināšanas

Latvijas ceļotāji visbiežāk dodas uz kādu no Eiropas valstīm, tā noskaidrots apdrošināšanas sabiedrības ERGO veiktā aptaujā lidostā Rīga. Ceļojuma mērķis 60% gadījumu ir atpūta, un tas visbiežāk ilgst vienu vai divas nedēļas.

Arī atlīdzību pieteikumus par negadījumiem ārvalstīs visbiežāk iesniedz tie, kas ceļo pa Eiropu, – 70% no kopējā ERGO ceļojumu apdrošināšanas klientu skaita.

Klāt ziemas sporta sezona, un daudzi dodas uz slēpošanas kūrortiem Alpu valstīs. Tas redzams arī apdrošināšanā – polises, kurās kā ceļojuma veids norādīta aktīvā atpūta, ieskaitot kalnu slēpošanu un snovbordu, pieaug trīs reizes, stāsta ERGO Riska parakstīšanas departamenta direktors Ritvars Heniņš.

Tajā pašā laikā, kā atklāj aptauja lidostā Rīga, 35% ceļotāju no Latvijas dodas ārpus valsts bez ceļojumu apdrošināšanas. Trešdaļa no tiem uzskata, ka ar viņiem nekas slikts nevar notikt, un tikpat atzīst, ka nav pat aizdomājušies par polises nepieciešamību.

Latvijas ceļotājiem dārgākie medicīnas pakalpojumi Eiropā ir Šveicē un Itālijā, kur pārsvarā arī tiek fiksētas roku un kāju traumas, kas gūtas slēpojot. Vidējā atlīdzība par negadījumiem šajās valstīs ir ap 900 eiro, kamēr pārējās Eiropas valstīs vidēji ap 550 eiro. 

Lielākās ceļotājiem no Latvijas izmaksātās atlīdzības kopumā joprojām ir ASV – vidējā izmaksātā summa ir ap 5700 eiro. Savukārt ar vismazākajiem izdevumiem saskaras tūristi bijušajās NVS valstīs – šeit vidējā ERGO izmaksātā atlīdzība ir vien 100 eiro.

Tipiskākais vidējais Latvijas ceļotājs saskaņā ar ERGO aptauju ir vecumā no 18 līdz 44 gadiem, puse no tiem sievietes, puse – vīrieši.

Pētījums tika veikts oktobrī, un tajā aptaujāti 527 cilvēki, kas devās ceļojumā vai komandējumā no lidostas Rīga. 

Komentāri

Jaunākās ziņas kategorijā

Ministrija: Darbs pie nodokļu regulējuma mazajiem uzņēmējiem noritēs trīs fāzēs

Ministrija: Darbs pie nodokļu regulējuma mazajiem uzņēmējiem noritēs trīs fāzēs  3

«Ekonomikas ministrija (EM) turpina aktīvu darbu pie jauna nodokļu modeļa izstrādes mazajiem uzņēmumiem un jau martā plānota tā aprobācija, kad jaunais modelis pirms virzīšanas apstiprināšanai tiks prezentēts mazajiem uzņēmējiem,» šodien...

Reklāma