A/s Suprema

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Lietuvos Telekomas un enerģijas sadales tīkli pagājušajā nedēļā bija investoru uzmanības centrā. Telekomas izcēlās ar nozīmīgo darījumu, kad tika pārdotas tā sauktās kompensācijas akcijas”. Arī VST privatizācijas jaunumi rosināja tirgu. Tomēr apgrozība bija vidējā līmenī, kaut gan cenas bija jauktas: blue chips indekss Litin palielinājās par 1.59%, Litin-10 pakāpās par 0.34% un vispārējais tirgus indekss Litin-G samazinājās par 0.19%. Centrālā tirgus apgrozījums sasniedza LTL 5.54 milj. (+8%).

Lietuvos Telekomas akcijas kārtējo reizi tika ļoti aktīvi tirgotas. Akcijas cena nedēļu noslēdza ar 2.70% pieaugumu, līdz LTL 1.52. “Kompensācijas akcijām” bija liela loma pārdošanā, kad ārzemju investori izmantoja izdevību izdarīt nozīmīgus ieguldījumus bez lielas ietekmes uz tirgus cenu. Vilniaus Baldu Kombinatas akciju cena palika tā pati – LTL 18.20 un Vilniaus Vingis palielinājās par 5.39% līdz LTL 8.80. Abas akcijas tiek tirgotas ar salīdzinoši zemu P/E koeficientu tā piesaistot investoru uzmanību. Visticamāk, ka tāda pati tendence būs vērojama arī šonedēļ.

Pirmajā nedēļas pusē kompensācijas akciju” plūsma izraisīja aktīvu elektroenerģijas sadales kompāniju akciju pārdošanu. State Property Fund paziņoja, ka projektētais akciju pārdošanas līgums ir viņu un pircēju apstiprināts – 9 personu sastāvs vienojies ar VP Market Group. Tas, protams, ieinteresēja pircējus, un nedēļas laikā VST akcijas cena palielinājās par 2.58%, līdz LTL 1.59. RST sekoja ar 2.19% pieaugumu un beidza nedēļu LTL 1.40 vērtībā – par spīti neskaidrībām par tā privatizācijas perspektīvām.

Citas akcijas bija vājākas. Lietuvos Dujos un Mazeikiu Nafta, kā paraksti, bija diezgan aktīvi pārdotas, taču abas nedēļu beidza attiecīgi 0.67% un 3.85%.

Tallinas Fondu birža
Tallinas fondu birža aizejošajā nedēļā piedzīvoja gaidītu atsitienu. Galvenais indekss TALSE bija paaugstinājies par 4.84%, noslēdzoties pie 277.96 punktiem.

Lielākais apgrozījums, kā parasti, bija pie Hansapank akcijām. Investori agresīvi pirka iepriekš pārdotās akcijas. Hansapank slēdza nedēļu augstāk – pie 6.88%. Eesti Telekom sekoja mainīgajām sacensībām Central Eastern European telecom sektorā un paaugstinājās līdz 2.78%. Trešais blue chip, Norma paaugstinājās līdz 3.77%.

Mēs sagaidām, ka augšupejošā kustība turpināsies arī decembrī, bet mēneša beigās būs vērojama aktivitātes krišanās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra