A/s Suprema

Tallinas fondu birža
Tallinas fondu biržas indekss TALSE pagājušajā nedēļā pieauga par 0.65%, sasniedzot 207.13 punktus. Ar vienu izņēmumu, akcijas nepadevās pasaules tirgu attīstības tendencēm un turpināja pakāpenisku izaugsmi. Minēts izņēmums bija Eesti Telekom, kas sekoja sektora kompāniju un dolāra kursa attīstības virzienam. Tā kā nedēļa beidzās ar cenu lēcienu ārzemēs, Eesti Telekom arī spēja pacelties un rezultātā nedēļas laikā akciju cena pieauga par 0.38%. Hansapank akciju cena pieauga par 1.47%, kas bija kā rezultāts ievērojamam pircēju atbalstam visas nedēļas garumā. Norma akciju cena palielinājās par 0.94% un pastāv iespēja cenas tālākai izaugsmei. Par nedēļas zaudētāju kļuva Kalev, jo dažādi apšaubāmi darījumi ar nekustamo īpašumu pakļāva briesmām kompānijas vadības uzticamību un kā rezultātā akciju cena saruka par 8.37%. Kopumā mēs redzam labu potenciālu Igaunijas tirgus izaugsmei nākotnē.

Lietuvas Nacionālā fondu birža
Neskatoties uz to, ka aktivitāte tirgū saglabājās ierastajā līmenī, saīsinātas darba nedēļas dēļ (otrdien Lietuvā bija nacionālie svētki), tirgus apgrozījums samazinājās līdz LTL 2.05 milj. (-24%). Privatizācija palika par galveno pagājušās nedēļas tirgus virzītājspēku. Indeksi mainījās dažādos virzienos - Litin samazinājās par 1.85% (galvenokārt Snaige akciju cenas samazināšanās dēļ), bet Litin un Litin-G pieauga par 0.23% un 0.22% attiecīgi.

Alkohola ražotājs Stumbras kļuva par līderi apgrozījuma ziņā un sasniedza visu laiku augstāko cenu LTL 4.85 (+0.83%). Klaipedas transporta flotes akciju cena pieauga par 10.26% līdz LTL 0.43, pateicoties iespējamajam mazākuma akcionāru akciju atpirkšanas piedāvājumam (atpirkšanas gadījumā vienas akcijas cena varētu sasniegt LTL 0.46).

Vilniaus Vingis akciju cena samazinājās līdz LTL 7.48 (-0.27%), tomēr šonedēļ ir iespējama cenas atgūšanās, jo trešdien paziņos dividenžu izmaksas apjomu. Pēc pagājušās piektdienas Snaige akcionāru lēmuma - izmaksāt dividendes LTL 12.00 apmērā par vienu akciju, Snaige akciju cena saruka par 6.67% līdz LTL 112.00.

Pateicoties zemajai ārvalstu investoru interesei, Lietuvos Telekomas akciju cena nokrita par 3.37% līdz LTL 0.92. Arī Ekranas, slikto 2002.gada darbības rezultātu dēļ, turpināja lejupejošo tendenci, kā rezultātā cena samazinājās līdz LTL 5.45, un jāatzīst, ka prognozes nav iepriecinošas arī turpmāk. Mazeikiu Nafta akciju cena turpināja augt un nedēļu beidza pie LTL 0.98 (+1.03%) par akciju atzīmes.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra