A/s Suprema

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Lietuvas akciju tirgū aktivitāte ir mazinājusies. Tā rezultātā indeksu sniegums pagājušajā bija dažāds: Litin indekss samazinājās par 0.37%, Litin-10 pieauga par 0.86% un Litin_G pieauga par 0.19%. Centrālā tirgus apgrozījums samazinājās līdz LTL 5.40 milj. (EUR 1.56 milj. (-17%)).

Lielākie apgrozījuma uzturētāji bija Lietuvos Telekomas un alkohola ražotājs Alita. Šo uzņēmumu akciju cenas mainījās dažādi: Lietuvos Telekomas akciju cena samazinājās par 0.72% sasniedzot, LTL 1.38 (EUR 0.40), kamēr Alita akciju cena pieauga par 13.79%, sasniedzot LTL 1.34 (EUR 0.39). Pirmdienas presē tika publicētas baumas, ka konkursā par Alita privatizāciju uzvarējis ir Luigiterzo Bosca - itāļu Bosca grupas īpašnieks. Kā tika minēts presē, tad viņš piedāvā ~ LTL 1.47 (EUR 0.43) par akciju.

Vilniaus Vingis akciju cena samazinājās par 1.44%, to iespaidoja vājie pirmā pusgada pārdošanas rezultāti. Savukārt Klaipedos Nafta un Lithuanian Energy akciju cenas samazinājās par attiecīgi 5.95% un 2.11%. Pozitīvu ietekmi uz Lietuvos Dujos akcijām radīja gāzes cenu regulēšanas atcelšana lielajiem dabas gāzes patērētājiem: akciju cenas pagājušās nedēļas laikā pieauga par 3.51%, sasniedzot LTL 2.36 (EUR 0.68).

Vispārēji varētu secināt, ka aktivitāte tirgos ir samazinājusies vasaras perioda dēļ un ka to var ietekmēt tikai ziņas par privatizāciju vai svarīgas korporatīvās ziņas.

Tallinas fondu birža
TALSE indekss pagājušajā nedēļā samazinājās tikai nedaudz - par 0.49%, tas ir skaidrojams ar to, ka netika novērotas lielas akciju cenu svārstības lielāko kompāniju akcijām, bet mazāko kompāniju akciju svārstības tik ļoti neietekmē indeksa vērtību.

Merko Ehitus akcijas piedzīvoja augstāko kāpumu kopš to izdošanas, sasniedzot akciju cenu EUR 7.5, tomēr pietiekama piedāvājuma trūkums kavē tirdzniecības aktivitāti. Drošības jostu ražotājs Norma bija viens no lielākajiem ieguvējiem pagājušajā nedēļā, tā akciju cena pēc diezgan aktīvas tirdzniecības pieauga par 4.88%. Akciju cena pieauga pēc tam, kad piedāvājums pie EUR 5 līmeņa izzuda.

Visvairāk apgrozījumu kā parasti ietekmēja Eesti Telekom un Hansabank akciju tirdzniecība, to apgrozījums bija attiecīgi EUR 2.4 milj. un EUR 5.4 milj.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra