A/s Suprema

Tallinas Fondu birža
Pagājušajā nedēļā Igaunijas fondu tirgū aktivitāte samazinājās. Eesti Telekom pēc iepriekšējā akcijas cenas kāpuma tā sāka samazināties. TALSE indekss samazinājās par 0.37% un piektdienas sesijas beigās bija 239.42 punkti.

Hansapank, kas saglabāja labus rezultātus no pirmdienas līdz ceturtdienai, akciju cena piektdien samazinājās un nedēļas laikā akciju cenu kopējais pieaugums sasniedza tikai 0.37%. Eesti Telekom zaudēja savu vērtību, ko uzturēja izcilais dividenžu ienesīgums, ātrāk nekā tika gaidīts. Tikai pēc pusotras nedēļas akcijas iegūs ex-dividenžu statusu, bet Telekom akciju cena samazinājās jau pagājušajā nedēļā par 2.15%. Norma, kas pēc nedēļas iegūs ex-dividenžu statusu, akciju cena pieauga par 1.21%. Baltika informēja par vājajiem pirmā ceturkšņa rezultātiem, par ko investori to sodīja ar cenas pazemināšanos par 13.48%.

Mēs paredzam nākošajā nedēļā vadošo kompāniju tirgošanās aktivitātēs samazinājumu. Šķiet, ka gan Hansapank, gan Eesti Telekom akcijām ir tendence samazināties arī turpmāk, vienīgi Norma akcijas verētu piedzīvot pretēju tendenci. Šo piektdien būs pēdējā diena, kad Norma akcijas tiks tigotas ar cum-dividenžu statusu.

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Kā jau tika plānots, tirgus aktivitāte mazinājās: cenas svārstījās un apjomi saruka. Cenas strauji pieauga nedēļas vidū un vēlāk demonstrēja pretēju tendenci, galvenokārt, iespaidīgas akciju pārdošanas dēļ. Tikai oficiālā saraksta indekss Litin pieauga par 0.37%. Litin-10 un Litin-G samazinājās attiecīgi par 0.97% un 0.12%.

Lietuvos Telekomas akcijas trešdien bez acīmredzama iemesla pieauga līdz LTL 1.18/EUR 0.34 un tad atkal atgriezās pie akciju intensīvākas pārdošanas. Tomēr, nedēļas beigās akciju cena bija pieaugusi par 1.79% līdz LTL 1.14/EUR 0.33. Vilniaus Vingis pieredzēja līdzīgu tendenci, bet zemais pieprasījums izraisīja cenas pazemināšanos līdz LTL 6.90/EUR 2.00 (-1.43%).

Mazāk tirgoto akciju uzmanības centrā bija alkohola ražotāji un sadales tīkli. Stumbras un Vilniaus Degtine akciju cenas samazinājās attiecīgi par 0.74% un 5.00%. Liekas, ka piedāvājums no "kompensāciju akcijām" ir beidzies un tādēļ abu sadales tīklu akcijas turpināja augšupejošo tendenci. Rietumu sadales tīkls pieauga par 3.96% un Austrumu sadales tīkls palielinājās par 2.94% salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Kokapstrādes kompānija Grigiskes jorpojām iegūst no pirmo četru mēnešu rezultātiem un to vērtība pieaugusi par 1.14%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra