A/s Suprema

Tallinas fondu birža
Tallinas fondu biržas indekss TALSE pagājušajā nedēļā pieauga par 1.62%, sasniedzot 286.2 punktu līmeni. No visām Igaunijas uzņēmumu akcijām, visvairāk vērtība samazinājās Hansapank, arī uzņēmuma trešā ceturkšņa finanšu rezultāti, kas tika paziņoti piektdien, bija vājāki kā pirms gada. Hansapank akcijas zaudēja 3.58% no vērtības. Nedēļa pagāja gaidot Hansapank rezultātus. Akcijas piedzīvoja samērā lielas svārstības, kas varētu turpināties arī nākamajā nedēļā. Eesti Telekom akciju cena nedēļas beigās salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu nebija mainījusies. Drošības jostu ražotāja Norma akciju cena pieauga par 0.33%, ko vēl joprojām ietekmē vājie finansiālie rezultāti, kas tika izziņoti pagājušās nedēļas sākumā.

Mēs sagaidām, ka tirgus īstermiņa attīstības virziens būs atkarīgs no ārvalstu tirgiem. Neskatoties uz to, lielākie uzņēmumi saglabās savas pašreizējās pozīcijas.

Lietuvas Nacionālā fondu birža
Tirgū dominēja lejupejošas tendences un apgrozījumi saglabājās zemi. Litin un Litin-10 samazinājās par attiecīgi 1.95% un 1.91%. Litin-G samazinājās par 1.51%. Centrālā tirgus apgrozījums bija LTL 5.22 milj. (+3%).

Rokiskio Suris atkārtoti izvirzījās līderpozīcijās apgrozījuma ziņā, bet akciju cena nedēļas baigās nebija mainījusies LTL 48.00, lai arī nedēļas vidū tika novērotas cenas lejupejoša tendence. Šīs akcijas svārstības izraisīja baumas, kas ERAB varētu pārdot savu daļu stratēģiskajam vai finanšu investoram. Lietuvos Telekomas akciju vērtība samazinājās par 2.58%, sasniedzot LTL 1.51, pirms vēl tiek paziņoti deviņu mēnešu rezultāti (28.10.2003). Snaige akciju vērtība samazinājās par 4.09% līdz LTL 211.00.

Starp otrā saraksta akcijām dominēja enerģijas sektora uzņēmumi. Mazeikiu Nafta samazinājās par 2.64%, Lietuvos Dujos akcijas samazinājās par 1.56%. Rietumu sadales tīklu akciju cena nemainījās nedēļas laikā, saglabājos LTL 1.40 līmeni, bet Austrumu sadales tīklu akciju cena samazinājās par 1.27%.

Šajā nedēļā vairāki uzņēmumi paziņos savus deviņu mēnešu rezultātus, kas varētu iespaidot tendences tirgū, bet tomēr investoru reakcija uz paziņojumiem ir samērā kūtra. Arī ziņas no Krievijas varētu radīt izmaiņas - īpaši tas varētu iespaidot Mazeikiu Nafta akciju vērtību svārstības.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra