A/s Suprema

Tallinas Fondu birža
Neskatoties uz pasaules tirgu vājumu, Tallinas fondu birža pārtrauca savu trīs nedēļu lejupejošo tendenci, un TALSE indekss pagājušajā nedēļā pieauga par 1.11%. Tomēr tirgū trūka aktivitātes, ko var izskaidrot ar pasaules investoru raizēm, kas daļēji saistītas ar iespējamo karu Irākā. Visu vietējo līderu akciju cenas pacēlās: Hansapank, Eesti Telekom un Norma nedēļas laikā pieauga attiecīgi par 1.29%, 1.27%, un 0.95%.

Nākamnedēļ mēs prognozējam, ka aktivitāte fondu biržā atjaunosies, kas saistīts ar to, ka Eesti Telekom 6. februārī (nākamo otrdien) paziņos savus ceturtā ceturkšņa rezultātus. Pēc nedēļas, 14. februārī, ar savām ceturkšņa atskaitēm nāks klajā Hansapank un Baltika. Viisnurk sola paziņot savus 2002. gada rezultātus ne vēlāk kā 26. februārī. Mēs saglabājam samērā pozitīvas prognozes attiecībā uz Igaunijas tirgus nākotnes attīstību.

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Lietuvas tirgū otru nedēļu pēc kārtas bija vērojamas lejupejošās tendences, jo tirgū turpinājās peļņas piefiksēšana, kā arī - Privatizācijas Aģentūra paziņoja privatizējamo valsts kapitāla daļu sākotnējas pārdošanas cenas alkohola ražotājiem, kas izrādījās zemākas nekā pašreizējas tirgus cenas. Litin indekss nokrita par 2.95% galvenokārt pateicoties Lietuvos Telekomas sliktajiem rezultātiem. Litin-10 un Litin-G indeksi samazinājās attiecīgi par 1.11% un 1.45%. Akciju apgrozījums centrālajā tirgū nokrita LTL 2.41mln (-5%).

Vilniaus Vingis kļuva par vienīgo ieguvēju līderu vidū, un parādīja lielāko apgrozījuma apjomu. Kompānija paziņoja 2002. gada prognozēto peļņu, kas sakrita ar tirgus prognozēm, līdz ar to akciju cena pieauga par 1.45% un sasniedza LTL 7.00 par akciju. Lietuvos Telekomas akciju cena turpināja krist un zaudēja vēl 4.55%, un nedēļas beigās cena apstājās pie LTL 0.84. Arī Ekranas un Snaige akciju cenas samazinājās attiecīgi par 2.96% un 0.51%.

Alkohola ražotājs Stumbras pagājušajā nedēļā bija otrais apgrozījuma apjoma ziņā, tomēr cena saruka līdz LTL 4.60 (-2.13%), kā rezultāts Privatizācijas Aģentūras paziņojumam par zemajām sākotnējās pārdošanas cenām valsts kapitāla daļām. Tirdzniecība ar kuģniecības un enerģijas sektora kompānijām bija ierasti aktīva, bet to cenas nedēļas laikā nemainījās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra