A/s Suprema

Tallinas Fondu biržaTALSE indekss nedēļu beidza pie 211.65 punktiem, kas veidoja 1.47% indeksa pieaugumu. Par galveno notikumu Tallinas fondu biržā kļuva Eesti Telekom 2002. gada ceturtā ceturkšņa rezultātu paziņošana. Rezultāti bija jau iepriekš prognozēti un kopumā apmierināja investorus. Akciju cena nedēļas laikā pieauga par 1.97%. Hanspank, kas paziņos savus rezultātus piektdien, akciju cena pakāpās par 1.40%. Harju Elekter akciju cena pacēlās par 6.27%, pateicoties pozitīvām ziņām no Somijas kompānijas PKC Group, kas paredz labvēlīgu dividenžu izmaksu plānu. Harju Elekter pieder 11.8% no šīs Somijas kompānijas. Norma akciju cena saruka par 1.64%, pateicoties kompānijas lēmumam atlaist 60 darbiniekus un saīsināt darba stundas no astoņām līdz sešām stundām darba dienā, laika posmā no šā gada marta līdz aprīlim. Neskatoties uz nestabilitāti pasaules tirgos mēs saglabājam optimistisku prognozi attiecībā uz attīstībām Igaunijas tirgū.

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Pēc divām negatīvām nedēļām, Lietuvas fondu tirgus mainīja attīstības virzienu un pagājušo nedēļu tirdzniecību pabeidza pozitīvā noskaņā: Litin indekss pieauga par 2.86%, Litin-10 un Litin-G palielinājās attiecīgi par 3.44% un 3.28%. Tirgus apgrozījums arī bija samērā liels, kaut gan mazāks kā iepriekšējā nedēļā - LTL 2.11 milj. (-13%).

Alkohola ražotājs Stumbras kļuva par līderi apgrozījuma ziņā un akciju cena gandrīz atguva savas iepriekšējo nedēļu pozīcijas, paceļoties līdz LTL 4.65 (+1.09%). Vilniaus Vingis akciju cena palika nemainiga - LTL 7.00, tikai nedaudz zem visu laiku labākās cenu atzīmes LTL 7.05. Augušie pieprasītie apjomi un vājais piedāvājums palīdzēja Snaige akcijām sasniegt kārtējo visu laiku augstāko cenu LTL 110.00 (+13.40%). Piena produktu ražotājs Rokiskio Suris atgrieza sev investoru interesi pēc vairāku mēnešu ilga klusa tirdzniecības perioda, kā rezultātā nedēļas laikā akciju cena pieauga par 0.89%. Lietuvos Telekomas parādīja viduvēju apgrozījumu, toties akciju cena beidzot mainīja attīstības virzienu un pieauga līdz LTL 0.86 (+2.38%). Šķiet, ka pašlaik pieprasījums pēc akcijām ir lielāks nekā pārdevēju vēlme no tām šķirties pie šī cenu līmeņa.

Kuģniecības kompāniju akciju cenas atkal palika nemainīgas, tomēr sasniedza augstāku nekā parasti apgrozījumu. Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas sektora kompānijas kļuva par vienu no galvenajiem ieguvējiem cenu izmaiņu ziņā, jo Vācijas E.ON Energie paziņoja par savu interesi iegādāties VST un RST kompāniju papildus akcijas (iespējams privatizācijas laikā, kas notiks šovasar), tāpēc šo akciju cenas pacēlās attiecīgi par 10.00% un 8.75%. Mēbeļu ražotājiem arī patīkama nedēļa - Vilniaus Baldu Kombinatas sasniedza jaunu visu laiku augstāko cenu LTL 8.40 (+5.00%), bet Klaipedos Baldai pieauga līdz LTL 4.00 (+6.67%).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra