A/s Suprema

Tallinas Fondu birža
Tallinas fondu biržā turpinājās izteiktas izaugsmes tendences un TALSE indekss pieauga par 8.26%, sasniedzot 305.37 punktus. Lieli pieaugumi tika novēroti gan lielo uzņēmumu, gan I-saraksta uzņēmumu vidū. Hansapank akcijas pieauga par 9.50%, Eesti Telekom par 8.33%, Norma par 5.48%, Harju Elekter par 4.65%, Saku Brewery par 3.12%, utt. Vienīgās akcijas, kuras piedzīvoja pretēju efektu bija Merko Ehitus akcijas, kuru cena kritās par 4.96% pēc iepriekšējos mēnešos piedzīvotā pieauguma.

Tuvojoties Eiropas Savienības referendumam 14.septembrī, iespējams, ka tirgū varētu tikt novērotas nelielas cenu korekcijas, bet kopumā augošā tendence saglabāsies.

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Pagājušajā nedēļā tirgū bija vērojams augsts apgrozījums un augšupejošā cenu tendence. Nedēļa bija labākā cenu pieauguma ziņā dažu pagājušo gadu laikā. Litin-G pieauga par 10.23% pateicoties labam Mazeikiu Nafta un Lietuvos Dujos akciju sniegumam. Litin-10 palielinājās par 9.85%, kamēr Litin pieauga par 5.87%. Centrālā tirgus apgrozījums sasniedza LTL 16.17 milj (+79%).

Piena pārstrādes uzņēmums Rokiskio Suris uzrādīja vislielāko apgrozījumu, akciju cenai pieaugot par 2.44% pateicoties augstai pārdošanas un pirkšanas interesei. Lietuvos Telekomas un Snaige akcijas arī bija aktīvas un pieauga par 6.75% un 2.22% attiecīgi. Elektronikas sektora kompāniju akcijas arī uzrādīja labus rezultātus, tomēr apgrozījums bija samērā zems: Vilniaus Vingis akciju cena pieauga par 12.00%, bet Ekranas - par 9.56%.

Mazeikiu Nafta akciju cena pacēlās par 22.06% līdz LTL 2.49 bez jebkādiem redzamiem iemesliem, jo tirgū nekādi jaunumi par kompāniju nedēļas laikā neparādījās. Kompānijas kapitalizācija dubultojās pagājušā mēneša laikā un pašreiz tai ir lielākā kapitalizācija Fondu Biržā (tuvu LTL 2 miljardiem). Lietuvos Dujos akciju cena sasniedza LTL 3.40 (+15.25%), tāpēc ka investori sagaida pozitīvu valdības lēmumu attiecībā uz Gazprom piedāvājumu par 34% kompānijas akciju privatizāciju. Klaipedas Naftas akcijas sekoja divu iepriekšminēto kompāniju akciju attīstībai un pacēlās par 8.49%. Mēbeļu ražotāju kompāniju un elektroenerģijas izplatītāju kompāniju akciju cenas atkal ievērojamu pieaugumu.

Kopumā cenas tirgū attīstās pārāk ātri un vidējais P/E radītāju līmenis ir jau pie 20. Tāpēc tirgus cenu korekcijas iespējamība paliek arvien lielāka. Tomēr uz doto brīdi ir ļoti grūti prognozēt, vai tā sāksies jau šonedēļ, vai tirgū arī turpmāk būs vērojamas augšupejošas attīstības.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra