A/s Suprema

Tallinas Fondu birža
TALSE indeksam pagājušo nedēļu neizdevās saglabāt iepriekšējo divu nedēļu augšupejošu tendenci, un tā vērtība samazinājās par 0.27% līdz 211.08. Hansapank ceturtā ceturkšņa finansu radītāju paziņojums piektdien piesaistīja investoru uzmanību kompānijas akcijām. Rezultāti gan bija iepriekš prognozēti un akciju cena pieauga par 0.69%. Neskatoties uz to, tirdzniecības aktivitāte pēdējo divu dienu laikā bija ļoti augsta, apliecinot investoru lielo interesi par akcijām. Eesti Telekom akciju cena samazinājās par 2.46% neskatoties uz samērā labajiem finansu rezultātiem, kas tika publicēti nedēļu iepriekš. Norma akciju cena gandrīz neizmainījās (+0.48%), par iemeslu tam kļuva ziņu trūkums par kompānijas aktivitātēm saistībā ar Krievijas kompāniju AutoVaz. Alus darītava Saku paziņoja savus ceturtā ceturkšņa rezultātus, kas izrādījās sliktāki nekā tika iepriekš prognozēts. Neskatoties uz to, akciju cena pieauga par 1.18%, un izskatās, ka par iemeslu tam kļuva prognozētas dividendes EEK 5 apmērā. Harju Elekter akciju cena turpināja augt un nedēļas laikā tā pieauga par 11.80%, kā iemeslu tam var minēt pastāvīgu pircēju interesi un zemu akcijas likviditāti. Piektdien pēc tirgus slēgšanas, vēlu vakarā savus ceturtā ceturkšņa rezultātus paziņoja Baltika Group. Rādītāji izskatās sliktāki, nekā iepriekš prognozēts, tomēr, ņemot vērā lielas investīcijas jaunajā tirgus markā iepriekšējā finansu gadā, saprātīgi. Jaunajai tirdzniecības nedēļai mēs saglabājam optimistiskas prognozes attiecībā uz vietējo tirgu, un ja pasaules tirgi uzrādīs labus rezultātus, mēs joprojām paredzam augstus cenu līmeņus pirmā ceturkšņa beigās.

Lietuvas Nacionālā fondu birža
Lietuvas akciju tirgus pagājušajā nedēļā bija spēcīgs un uzrādīja labus rezultātus. Litin un Litin-10 pieauga attiecīgi par 3.12% un 3.41%, kamēr Litin-G pieauga tikai par 0.41%, kam iemesls bija elektroenerģijas kompāniju sliktie rādītāji. Cenu pieauguma un tirdzniecības apgrozījuma apjomu pieaugums galvenokārt tika sasniegts nedēļas pirmajā pusē, bet vēlāk tirgū iestājās peļņas fiksēšanas noskaņojums un dominēja zemāka pirkšanas aktivitāte.

Snaige un Vilniaus Vingis akciju cenas pieauga līdz jauniem visu laiku augstākajiem cenu līmeņiem pateicoties dividenžu paziņojumiem, un kopā radīja vairāk ka pusi no visa tirgus apgrozījuma. Snaige akciju cena nedēļas vidū sasniedza LTL 131.80, bet Vilniaus Vingis - LTL 7.70, tomēr vēlāk peļņas fiksēšanas dēļ abu kompāniju akciju cenas samazinājās un nedēļas beigās pabeidza attiecīgi pie LTL 119 (+8.18%) un LTL 7.45 (+6.43%) cenu līmeņa. Līdzīgi arī Ekranas (+3.33%) un Utenos Trikotazas (+3.85%) akciju cenas sekoja pagājušās nedēļas tirgus līderu tendencei. Lietuvos Telekomas (+2.33%) akcijām trūka investoru uzmanības, tomēr akciju cena pieauga jau otru nedēļu pēc kārtas.

Mazāk tirgotu akciju vidū, uzmanības centrā bija Mazeikiu Nafta un Grigiskes. Mazeikiu Nafta akciju cena sasniedza augstāko pēdējo 50 nedēļu līmeni - LTL 0.88 (+7.32%) par akciju. Šo akciju pieprasījuma pusē galvenokārt dominēja ārvalstu pircēji. Investoru interesi stimulēja kompānijas pozitīvie ceturtā ceturkšņa rezultāti, kā arī paziņojums par ERAB interesi par iespējamo kompānijas akciju iegādi. VST un RST piedzīvoja cenu korekcijas un nedēļu beidza attiecīgi pie LTL 0.85 (-3.41%) un LTL 0.84 (-3.45%) cenu līmeņiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra