A/s Suprema

Tallinas Fondu birža
Tallinas Fondu biržā turpinājās augšupejoša tendence, ko parāda Talse indeksa vērtība 241.18 punkti, kas pieauga par 1,39% pagājušās nedēļas laikā. Pretēji plānotajam, Hansapank akcijas nepiedzīvoja korekciju, bet tieši otrādi - to cena pieauga par 0,57%. Pircēju interese vēl joprojām ir dominējošā un Eesti Telekom akcijas ievērojami pieauga (+2.68%). Pārdevēju spiedienu piedzīvoja Norma akcijas, kuras minimāli, tomēr pieauga - par 0,20%. Merko paziņoja par savu uzvaru publiskajā konkursā par Muug ostas ogļu termināla celtniecību 46 milj. EUR apmērā. Akciju beigu cena pieauga par 7.56%.

Šonedēļ mēs vēl joprojām paredzam augošās tendences attīstību Esti Telekom un Norma. Abas akcijas tiks tirgotas bez dividendēm pēc divām nedēļām un tiek piedāvāts izcils dividenžu ienesīgums, attiecīgi 5,9% un 6,4%.

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Lietuvas tirgū izpaudās spekulatīvas darbības pagājušā nedēļā, bet lielākie ieguvēji bija brīvā saraksta akcijas. Litin un Litin-10 indeksi pieauga par 1.29% un 0.91%, attiecīgi arī visa tirgus indekss Litin-G pieauga par 3.69%. Centrālā tirgus apgrozījums bija iespaidīgs - EUR 2,5 milj. Lielāko apgrozījumu radīja alkohola ražotājs Stumbras; lielākās blue chip kompānijas un enerģijas sadales tīkli arī bija investoru uzmanības centrā.

Vilniaus Vingis kļuva par visaktīvāk tirgotu akciju blue chips vidū, tomēr akciju cena nokrita par 3.58% peļņas fiksēšanas rezultātā. Lietuvos Telekomas akcijas piedzīvoja piedāvājuma pieaugumu galvenokārt "kompensāciju akciju" dēļ, bet cena tomēr spēja pieaugt par 0.90% ārvalstu investoru intereses ietekmē. Snaige akciju cena pieauga par 4.44%, sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi pie LTL 141.

Kamēr vieni investori nolēma, ka vēl pastāv iespēja papildus peļņai akciju atpirkšanas procedūras laikā, kas sāksies pēc privatizācijas, un sāka uzkrāt Stumbras akcijas, citi deva priekšroku peļņas fiksēšanai. Rezultātā akciju cena pieauga par 4.66% līdz LTL 5.39. Cita alkohola ražotāja Vilniaus Degtine akciju cena arī pieauga, tomēr daudz vājāka piedāvājuma dēļ tā piedzīvoja lielāku kāpumu - 16.28%.

Pagājušajā nedēļā Rietumu un Austrumu sadales tīklu piedāvājums pēkšņi saruka, kas sekmēja akciju cenu kāpumu (par 3.06% un 4.08% attiecīgi). Grigiskes akciju cena gandrīz visas nedēļas garumā piedzīvoja cenas korekciju, tomēr piektdien mainīja attīstības virzienu, pateicoties četru mēnešu finanšu rezultātiem un nedēļu beidza ar 3.65% pieaugumu. Par kopēju līderi akciju cenas pieauguma ziņā kļuva Klaipedos Nafta, kuras akciju cena pieauga par 44.00%, kaut gan nebija nekādu oficiālu paziņojumu no kompānijas. Par vienīgo iemeslu šai cenas attīstībai varēja kļūt baumas par iespējamu jaunu Klaipedos Nafta akciju izlaišanu un Yukos interesi to iegādē.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra