A/s Suprema

Tallinas Fondu birža
Tirgū aktivitāte pieauga pēc tam, kad Norma un Eesti Telekom bija paziņojuši ceturkšņa rezultātus. Tomēr lielākās izmaiņas tika novērotas Hansabankai, kura grasījās paziņot rezultātus tikai piektdien. TALSE indekss pieauga par 5.06%, sasniedzot 290.91 punktu.

Norma sagādāja diezgan nepatīkamu pārsteigumu uzrādot vājākus kā gaidīts pārdošanas rezultātus ar Krieviju, liekot investoriem pārdot akcijas. Norma akcijas zaudēja 5.59% no savas vērtības. Eesti Telekom, savukārt, uzrādīja labākus rezultātus kā tika gaidīti un tā akciju cena pieauga par 3.98%. Visaktīvāk tika tirgotas Hansapank akcijas, jo investori centās iegādāties akcijas pirms Hansapank piektdien paziņoja savus rezultātus. Akciju vērtība pieauga par 7.92%.

Nākamajā nedēļā tiek gaidīta lielāka aktivitāte ar Hansapank akcijām, Norma akcijas varētu uzrādīt vājākus rezultātus nekā tirgus kopumā, savukārt Eesti Telekom akcijas varētu uzrādīt labākus rezultātus nekā vidēji tirgū.

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Pagājušas nedēļas sākumā akciju tirgū valdīja zema aktivitāte, kas tomēr nedēļas beigās atkal pieauga. Tirgū valdīja dažādas tendences: oficiālā saraksta indekss Litin pieauga par 2.31% pateicoties Lietuvos Telekomas un Rokiskio Suris pozitīvajai attīstībai, bet Litin-10 un Litin-G samazinājās par attiecīgi 0.51% un 0.22%. Centrālā tirgus apgrozījums sasniedza LTL 5.07 milj. (-7%).

Rokiskio Suris bija visvairāk tirgotā akcija pagājušajā nedēļā, sasniedzot LTL 1.1 milj. apgrozījumu, kam sekoja Lietuvos Telekomas ar apgrozījumu LTL 0.95 milj. Eesti Telekom labās ziņas par deviņu mēnešu rezultātiem pozitīvi iespaidoja arī Lietuvos Telekomas akcijas: nedēļas laikā to vērtība pieauga par 4.03%, sasniedzot LTL 1.55. Pieprasījums pēc Rokiskio Suris akcijām bija samērā liels un neskatoties uz iespaidīgo piedāvājumu skaitu, tā akciju cena pieauga par 1.48%, sasniedzot LTL 48.00. Snaige akciju cena nemainījās, saglabājot LTL 220.00 līmeni.

Starp otrā saraksta akcijām dominēja kuģniecības uzņēmums Lisco Baltic Service, kā akcijas cena pieauga par 2.38%. Naftas pārstrādes uzņēmumi piedzīvoja dažādas tendencies: Mazeikiu Nafta akcijas pieauga par 1.92% pateicoties baumām, ka trešais ceturksnis ir bijis ļoti veiksmīgs, savukārt Klaipedos Nafta akciju cena nokritās par 1.87%. Kokapstrādes uzņēmums Grigiskes un akciju sabiedrība Invalda bija lielākie ieguvēji pagājušajā nedēļā: to akciju cena pieauga par attiecīgi 7.27% un 8.05%, galvenokārt pateicoties pozitīvai cenu korekcijai.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra