A/s Suprema

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Sakarā ar veiksmīgajiem pirmā pusgada rezultātiem, ziņām par privatizāciju un samērā agresīvo vietējo investoru darbību tirgū, akcijas cenas Lietuvas Fondu biržā strauji pieauga. Litin indekss pieauga par 2.04%, kamēr Litin-10 un Litin-G pieauga attiecīgi par 4.09% un 3.59%. Centrālā tirgus apgrozījums bija LTL 6.16 milj. (EUR 1.78 milj.) (+17%). Starp lielākajiem apgrozījuma veidotājiem un arī lielākajiem ieguvējiem bija enerģijas sektora uzņēmumi. Daudzas akcijas tika tirgotas par gada vai vispār augstākajām to cenām.

Lielākais apgrozījums bija Lietuvos Telekomas akcijām, lai gan tā akciju cena nedaudz svārstījās, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu akciju cena nebija mainījusies - LTL 1.40 (EUR 0.41). Citas blue chips kompānijas bija ārpus investoru intereses. Vilniaus Vingis akciju cena samazinājās par 0.73%, Ekranas un Snaige akcijas sekoja vispārējai tirgus tendencei un nedēļas beigās akciju cenas pieauga attiecīgi par 2.97% un 2.94%.

Sadales tīklu uzņēmumi arī piedzīvoja akciju kāpumu, ko radīja investoru cerības par lielo uzņēmumu iespējamo piedalīšanos privatizācijas piedāvājumos. Tādēļ Rytu Skirstomieji Tinklai akciju cena pieauga par 9.92%, sasniedzot LTL 1.33 (EUR 0.39), un Vakaru Skirstomieji Tinklai akciju cena pieauga par 7.44%, sasniedzot LTL 1.30 (EUR 0.38). Klaipedos Nafta akcijas bija vienas no nedaudzajām, kuru cena pieauga neskatoties uz to, ka nekādas ziņas par šo uzņēmumu netika publicētas. Vienīgi baumas, ka Krievijas naftas gigants Yukos varētu būt ieinteresēts Klaipedos Nafta akciju kapitālā, radīja akciju cenu kāpumu par 13.10%.

Pēc lielajiem akciju cenu kāpumiem iepriekšējās nedēļās, nākamajās nedēļās iespējama diezgan liela cenu korekcija, arī investoru aktivitāte var samazināties peļņas fiksēšanas dēļ un dēļ vispārējās aktivitātes samazināšanās vasaras periodā.

Tallinas fondu birža
TALSE indekss pagājušajā nedēļā pieauga tikai par nieka 0.70%. Vadošo kompāniju akcijas uzrādīja dažādus rezultātus pagājušajā nedēļā. Sakarā ar pozitīvajiem 2003.gada 2.ceturkšņa rezultātiem Norma akcijas pieauga par 7.22% un Hansapank akciju cena pieauga par 0.99%, kamēr Eesti Telekom akciju cena samazinājās par 1.13%. Eesti Telekom paziņotie 2.ceturkšņa rezultāti bija normāli, tomēr neradīja papildus pircēju interesi. Tirgus aktivitāte turpina kristies sakarā ar vasaras periodu un mazāk likvīdās akcijas vispār netiek tirgotas. Mēs prognozējam, ka šādas tendences tirgū vēl kādu laiku saglabāsies.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra