A/s Suprema

Tallinas Fondu birža
Tā kā Tallinas fondu biržā lielāko kompāniju finanšu rezultātu paziņošana ir beigusies, aktivitāte biržā ir ievērojami samazinājusies. TALSE indekss nedēļu beidza pie 206.88 punktu atzīmes, samazinoties par 1.99% galvenokārt pateicoties Eesti Telekom akciju cenas kritumam par 3.06%, kam par galveno iemeslu kļuva - pārdošanas spiediens no ārzemju investoriem. Hansapank akciju cena saruka par 1.56% ar samērā sabalansētu pieprasījuma un piedāvājuma attiecību. Neskatoties uz samērā augsto nenoteiktību attiecībā uz Norma akcijām, šķiet, ārvalstu investoru interese pēc akcijām ir pieaugusi un ir nepieciešamas vēl papildus negatīvās ziņas par kompāniju, lai akciju cena samazinātos vēl vairāk. Citādi var gaidīt, ka Norma akciju cena šobrīd ir sasniegusi savu zemāku atzīmi. Pēc dažām veiksmīgām nedēļām Harju Elekter akciju cena ir samazinājusies par 10.29% salīdzinot ar iepriekšējās nedēļas noslēguma cenu. Tomēr mēs neprognozējam, ka akciju cena kritīs arī turpmāk - tieši otrādi, mēs uzskatam, ka pircēju interese pieaugs. Mēs neesam mainījuši mūsu pozitīvu prognozi attiecībā uz vietējo tirgu kopumā un paredzam, ka pieaugot investoru interesei pieaugs arī akciju cenas.

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Aktivitāte Lietuvas fondu biržā pagājušajā nedēļā samazinājās un cenas kritās dēļ sliktāku nekā prognozēts Lietuvos Telekomas un Ekranas finanšu rezultātu, ko kompānijas paziņoja pagājušajā nedēļā, un arī kā rezultāts investoru peļņas piefiksēšanai. Litin un Litin-10 attiecīgi saruka par 2.04% un 1.30%, bet Litin-G pieauga par 1.50% pateicoties elektroenerģētikas sektora akciju labajiem rezultātiem. Centrālā tirgus apgrozījums bija LTL 2.21 milj. (-41%).

Trešdien Lietuvos Telekomas publicēja pilnus 2002. gada neto peļņas un apgrozījuma datus, kas izrādījās sliktāki, nekā tirgū iepriekš tika prognozēts. Kā rezultātā tirgū dominēja pārdevēji un Lietuvos Telekomas cena saruka par 1.14% līdz LTL 0.87 atzīmei. Ekranas paziņoja savus peļņas radītājus, kas izrādījās trīsreiz zemāki, nekā tika prognozēts, līdz ar ko akciju cena samazinājās par 4.84% līdz LTL 5.90. Vilniaus Vingis sekoja Ekranas akciju cenas attīstības virzienam un nokrita līdz LTL 7.25 (-2.68%). Snaige akciju cena peļņas fiksēšanas rezultātā samazinājās par 4.20% un nedēļas beigās bija LTL 114.00 par vienu akciju.

Mazeikiu Nafta akciju cena nedēļas vidū pateicoties ziņām par iespējamo ERAB kompānijas akciju iegādi pieauga līdz LTL 0.95, tomēr vēlāk - peļņas piefiksēšanas dēļ cena nedaudz samazinājās. Neskatoties uz to kompānija nedēļu beidza spēcīgi pie LTL 0.92 (+4.55%) par akciju atzīmes.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra