A/s Suprema

Tallinas Fondu birža
Pagājušajā nedēļa Tallinas fondu birža notika prognozētas cenu korekcijas. Visu tirgus līderu akciju cenas samazinājās, līdzi aizvelkot arī tirgus indeksu TALSE, kas nedēļas laikā nokrita līdz 217.95 punktiem (-2.63%). Norma un Eesti Telekom atklāja ceturkšņa atskaišu publicēšanas periodu: Normas rezultāti izrādījās nedaudz sliktāki, nekā bija prognozēts, kamēr Eesti Telekom nesagādāja tirgum nekādus pārsteigumus. Kompāniju akciju cenas nedēļas laikā saruka par 3.15% un 3.56% attiecīgi. Hansapank akciju cena, kas savu ceturkšņa atskaiti publicēs otrdien, samazinājās par 2.28%. Nedēļas apgrozījumu veidoja Merko un Harju Elekter, kam par iemeslu kļuva nodokļu optimizācija laikā, kad akcijas tirgo jau bez dividendēm. Ja Hansapank rezultāti būs labi, nākamo nedēļu laikā var gaidīt tirgus izaugsmi.

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Lietuvas tirgus pagājušajā nedēļā uzrādīja samērā labus rezultātus un tikai to akciju cenas, kuras sāka tirgot bez dividendēm, nedēļās laikā samazinājās. Lietuvos Telekomas kļuva par vienu no aizvadītās nedēļas neveiksminiekiem, dēļ kā Oficiālais indekss Litin samazinājās par 1.44%. Litin-10 un Litin-G pieauga par 2.25% un 1.74% attiecīgi. Centrālā tirgus apgrozījums sasniedza LTL 4.46 milj. (-10%).

Lietuvos Telekomas bija investoru uzmanības centrā. Akcijas cena samazinājās līdz LTL 1.14 (-3.39%), jo sākot no ceturtdienas akcijas tirgoja jau bez dividendēm. Pirmdien Lietuvos Telekomas paziņos savus pirmā ceturkšņa rezultātus, tādēļ turpmākā akciju cenas attīstība būs atkarīga no šīm ziņām. Snaige akciju cena pieauga par 0.79% līdz LTL 128, kamēr Vilniaus Vingis akciju cena palielinājās par 3.08% līdz LTL 6.70 pateicoties kompānijas labiem pirmā ceturkšņa rezultātiem. Ekranas akciju cena palika nemainīga pie LTL 4.95.

Grigiskes kļuva vienu no pagājušās nedēļās līderiem, sasniedzot augstu apgrozījumu. Pateicoties labiem pirmā ceturkšņa rezultātiem akciju cena pieauga par 6.84% līdz LTL 1.25. Alkohola ražotāja Stumbras akciju cena atkal sāka celties un nedēļas laikā pieauga par 2.80%. Rietumu sadales tīkla akciju cena nedēļas laikā palika nemainīga pie LTL 0.95, kamēr Austrumu sadales tīkla akciju cena palielinājās par 1.05% līdz LTL 0.96, neskatoties uz to, ka abas akcijas tirgoja bez dividendēm.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra