A/s Suprema

Lietuvas fondu birža
Pagājušajā nedēļā tirgus bija izteikti kluss un tikai daži lielie darījumi ar Lietuvos Telekomas un Vilniaus Vinigis pacēla tirgus apgrozījumu līdz vidējam līmenim. Indeksu vērtības nedaudz mainījās. Blue chips indekss Litin samazinājās par 0.98%, ko ietekmēja Lietuvos Telekomas attīstības tendences, Litin-10 un Litin-G pieauga par attiecīgi 0.30% un 0.23%. Centrālā tirgus apgrozījums bija LTL 5.15 milj. (-6%).

Lai arī darījumi ar Lietuvos Telekomas radīja 40% no visa biržas apgrozījuma, tā akciju cena samazinājās par 1.33% un sasniedza LTL 1.48. Pagājušajā nedēļā vietējo tirgu sasniedza ziņa, ka CAIB analītiķi iesaka pārdot Lietuvos Telekomas akcijas, kas radīja vēl lielāku pārdošanas puses spiedienu. Iespējams arī, ka pirmās kompensāciju akcijas jau pievienotas pārdevēju sarakstos. Tomēr arī pieprasījuma puse bija stipra, jo ārvalstu investori sāka piedalīties, tādēļ paredzam, ka Lietuvos Telekomas akciju cena nedaudz mainīsies šajā nedēļā. Vilniaus Vingis arī tika aktīvi tirgots, bet tā cena nedēļas beigās nemainījās, saglabājot LTL 8.35 līmeni. Vilniaus Baldu Kombinatas akciju cena samazinājās par 0.27%, sasniedzot LTL 18.20. Piena pārstrādes uzņēmuma Rokiskio Suris akciju cena samazinājās par 3.16%, līdz LTL 46.00, pēc tam, kas uzņēmums paziņoja par plāniem samazināt pārdošanu ASV dolāros nelabvēlīgā EUR/USD valūtas kursa dēļ. Pieno Zvaigzdes sekoja ar vērtības samazinājumu par 4.44%, sasniedzot LTL 2.80.

Starp otrā saraksta uzņēmumiem trešais piena pārstrādes uzņēmums - Zemaitijos Piena visvairāk piesaistīja investoru uzmanību, tā akciju vērtība nedēļas beigās pieauga par 6.41% līdz LTL 16.60. Abu Sadales tīklu uzņēmumu akciju vērtība nedēļās laikā nemainījās: Austrumu sadales tīklu akciju vērtība saglabāja LTL 1.55 līmeni un Rietumu sadales tīkli LTL 1.37 līmeni, jo tirgū neparādījās nozīmīgas ziņas šajā sakarā.

Tallinas Fondu birža
Starp vispopulārākajiem uzņēmumiem, Hansapank akciju cenu svārstījās bija vislielākās Tallinas fondu biržā pagājušajā nedēļā. Akciju vērtība nedēļas sākumā samazinājās, bet līdz nedēļās beigām tai izdevās iegūt pozitīvu pieaugumu.

TALSE indekss salīdzinājumā ar pagājušo piektdienu pieauga par 1.01%, sasniedzot 265.13 punktus. Kamēr Eesti Telekom un Norma bija relatīvi stipras starp blue chips uzņēmumiem, Hansapank uzsāka nedēļu ar vājiem rezultātiem. Otrajā nedēļās pusē tirgū parādījās vairāki lieli pircēji un Hansapank akciju vērtība pieauga. Nedēļas laikā tās vērtība pieauga par 1.44%. Eesti Telekom akcijas zaudēja 0.64% no to vērtības. Arī Norma akciju vērtība samazinājās - par 0.49%.

Nākamajās pāris nedēļās sagaidām, ka tirgus aktivitāte mazināsies sakarā ar Ziemassvētku tuvošanos. Bet neskatoties uz paredzamo aktivitātes samazinājumu, tiek paredzēts, ka akciju vērtības pēdēja mēnesī varētu pieaugt.Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra