A/s Suprema

Tallinas Fondu birža
Igaunijas akciju tirgus, kas samērā strauji zaudēja vērtību septembra beigās, arī oktobra pirmajā nedēļā piedzīvoja to pašu tendenci. TALSE indekss samazinājās par 1.24% un sasniedza 271.82 punktus

Papildus peļņas fiksēšana varētu tikt skaidrota ar nedrošību, kas valda pasaules tirgos. Starp blue chips uzņēmumiem Hansapank akciju cena samazinājās par 2.45% un Eesti Telekom par 1.30%. Turpretim Norma akciju cena pieauga par 4.19%.

To uzņēmumu akcijas, kuri iepriekš bija lielākie zaudētāji tirgū, tagad ierindojās starp ieguvējiem, arī Harju Elekter un Merko Ehitus bija ieguvēji, to akciju cenas pieauga attiecīgi par 13.02% un 3.71%.

Mēs paredzam, ka šī lejupejošā tendence mainīsies un tuvākajos mēnešos tā būs augšupejoša.

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Lejupejošās tendences saglabājās un arī tirdzniecības aktivitāte mazinājās pagājušajā nedēļā. Ārvalstu investori bija nolēmuši pavērot situāciju, bet vietējie investori bija galvenokārt pārdevēji. Litin indekss samazinājās par 2.72%; Litin-10 un Litin-G samazinājās pat vairāk: attiecīgi par 4.43% un 3.56%. Centrālā tirgus apgrozījums bija LTL 4.47 milj. (-36%).

Oficiālā saraksta uzņēmumu ar Lietuvos Telekomas priekšgalā akcijas radīja lielāko daļu apgrozījuma. Lietuvos Telekomas akcijas cena samazinājās par 2.63%, sasniedzot LTL 1.48.

Vilniaus Vingis akciju cena pieauga par 0.61%, sasniedzot LTL 8.25, pēc deviņu mēnešu pārdošanas rezultātu paziņošanas. Snaige bija viens no lielākajiem zaudētājiem, jo tā akciju cena samazinājās par 6.67% līdz LTL 210.00 līmenim. Vilniaus Baldu Kombinatas akciju vērtība samazinājās par 6.25%, neskatoties uz labajiem deviņu mēnešu pārdošanas rezlutātiem. Rokiskio Suris pārsniedza tirgus tendences un tā akciju cena pieauga par 1.07%.

Starp otrā saraksta uzņēmumu akcijām kā jau ierasts naftas un enerģijas uzņēmumi tika tirgoti visaktīvāk. Neskatoties uz to, tirgū dominēja lejupejošās tendences. Mazeikiu Nafta un Klaipedos Nafta samazinājās attiecīgi par 3.56% un 4.63%. RST akciju cena samazinājās par 5.00%, VST zaudēja 2.03% vērtības.

Mēs paredzam, ka līdzīgas tendences saglabāsies arī šajā nedēļā: apjomi saglabāsies zemā līmenī, kamēr cenas varētu turpināt kristies.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra