A/s Suprema

Tallinas Fondu birža
Tallina Fondu biržā pagājušajā nedēļa tika novērota augšupeja, TALSE indekss pieauga par 1.87%, sasniedzot 276.91 punktu. Kā galveno iemeslu šādai tendencei var minēt Hansapank akciju vērtības pieaugumu par 3.59%. Pārējo blue chips uzņēmumu akciju vērtības nedēļās laikā svārstījās: Eesti Telekom zaudēja 0.44% un Norma 0.31%. Tirgus aktivitāte visas nedēļas laika kritās un piektdienā apsīka pavisam. Mēs paredzam, ka šīs tendences mainīsies, kad nākamajā nedēļā Norma un Eesti Telekom paziņos savus trešā ceturkšņa rezultātus.

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Pēc pagājušo trīs nedēļu tirgū valdošajām lejupejošajām tendencēm, tas sācis atgūties. Tomēr, apgrozījumi saglabājās zemāki par vidējo. Vietējie investori sāka aktīvāk darboties tirgū, kas arī bija viens no tirgus atlabšanas iemesliem. Oficiālā saraksta indekss Litin pieauga par 0.95%, bet pārējie divi indeksi uzrādīja pat labākus rezultātus: Litin-10 pieauga par 3.95% un Litin-G pieauga par 2.71%. Centrālā tirgus apgrozījums bija LTL 5.43 milj. (+21.5%).

Lielākie apgrozījuma veidotāji bija darījumi ar oficiālā saraksta uzņēmumu akcijām. Lietuvos Telekomas un Snaige visvairāk pievērsa investoru uzmanību. Nedaudz vājāka pārdevēju interese kā pircēju interese ļāva Lietuvos Telekomas akcijām pieaugt par 0.68%, sasniedzot LTL 1.49. 28.oktobrī uzņēmums gatavojas paziņot tā 9 mēnešu rezultātus, tāpēc paredzam, ka līdz šim laikam tirdzniecības ar šīm akcijām nebūs aktīva.

Snaige akciju vērtība pieauga par 4.76% līdz LTL 220.00, pozitīvas cenu korekcijas dēļ.

Starp otrā saraksta uzņēmumiem investoru uzmanības lokā bija naftas pārstrādes uzņēmumi. Mazeikiu Nafta akcijas pieauga par 6.56% līdz LTL 2.60, pēc tam, kad parādījās baumas, ka uzņēmums strādājis bez zaudējumiem trešajā ceturksnī. Klaipedos Nafta akciju vērtība ieguva 3.88%.

Citi enerģētikas uzņēmumi atguvās pēc pagājušo nedēļu zaudējumiem. Rytu Skirstomieji Tinklai pieauga par 6.58%, Lietuvos Dujos un Vakaru Skirstomieji Tinklai akciju vērtība pieauga par attiecīgi 2.90% un 2.76%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra