Noslēgusies ABLV Bank kārtējā akciju emisija, informē bankas pārstāvji.

Jaunās emisijas ietvaros tika izlaisti 2,385 miljoni vārda akciju papildus 29,385 miljoniem akciju, kuras līdz jaunajai emisijai veidoja bankas balsstiesīgo pamatkapitālu. Pēc šīs emisijas bankas pamatkapitālu veido 31,77 miljonu parasto akciju ar balsstiesībām un 3,265 miljoni personāla akcijas bez balsstiesībām, jaunās emisijas akcijas veido 7,5% no bankas balsstiesīgā pamatkapitāla.

Parakstīšanās uz ABLV Bank vārda akcijām sākās šā gada 7. aprīlī. Akciju emisija bija slēgta, tajā piedalījās tikai līdzšinējie bankas akcionāri. Kopumā bija pieteikušies 82 akcionāri, kas ir 64% no kopējā akcionāru ar balsstiesībām skaita, un apmaksātais pieteikumu apjoms par 3,7 miljoniem eiro pārsniedza piedāvājumu, tāpēc atsevišķi pieteikumi tika apmierināti daļēji. Vienas akcijas pārdošanas cena bija 13,85 eiro.

Pēc emisijas noslēguma lielāko akcionāru — Oļega Fiļa, Ernesta Berņa un Nikas Bernes tiešas un netiešas līdzdalības procentuālais apmērs bankas kapitālā veido 86,25%.

Emisijas rezultāti vēlreiz apliecina, ka mūsu bankas akcionāri – vadība, darbinieki un klienti, ir lojāli uzņēmumam un ieinteresēti tā attīstībā, tāpēc labprāt reinvestē no dividendēm gūto peļņu. Ar šo emisiju esam nodrošinājuši bankas vajadzības pēc resursiem turpmāko attīstības plānu īstenošanai, atzīmē Ernests Bernis, ABLV Bank izpilddirektors (CEO).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra