20.februārī Rīgā, bankas centrālajā ēkā Aizkraukles Banka (AB.LV) parakstīja līgumu par sindicētā kredīta saņemšanu EUR 85 miljonu apmērā uz vienu gadu ar likmi Euribor + 0,7%, Db.lv informēja Aizkraukles bankas sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Bunte.

Aizdevums tiks izmantots Bankas pamatdarbības attīstībai.

"Izziņoto piecdesmit miljonu vietā mēs saņēmām astoņdesmit piecus miljonus, turklāt ar likmi, kas ir par 0.25 procentpunktiem zemāka nekā pagājušajā gadā. Šis ir skaidrs pierādījums pasaules banku pārliecībai par Aizkraukles Bankas kredītspēju un potenciālu. Domāju, ka Aizkraukles Banka ir pieteikusi sevi kā pilntiesīgu un uzticamu dalībnieku starptautiskajos finanšu tirgos", norāda Aizkraukles Bankas valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Ernests Bernis.

Nepilna gada laikā šis jau ir otrais Aizkraukles Bankai piešķirtais sindicētais kredīts. Pagājušā gada jūnijā Aizkraukles Banka saņēma pirmo sindicēto kredītu EUR 50 miljonu apmērā, kas tobrīd bija lielākais aizdevums Baltijas valstīs, ko pirmajā darījuma reizē piesaistījusi banka bez ārvalstu un valsts kapitāla. Šogad Aizkraukles Banka par galvenajiem darījuma organizatoriem izvēlējās un pilnvaroja DZ Bank AG (Vācija), Intesa Sanpaolo S.p.A. (Itālija) un Standard Bank Plc (Lielbritānija). Sadarbība ar šīm bankām dod iespēju piesaistīt plašu aizdevēju loku no dažādiem pasaules reģioniem. Viens no šī darījuma mērķiem ir piesaistīt potenciālo sadarbības partneru uzmanību sekmīgai Latvijas komercbankai, veicinot turpmākas sadarbības iespējas.

"Atzīmēšanas vērts ir fakts, ka Aizkraukles Bankas sindicētā kredīta darījums tika realizēts nepilnās sešās nedēļās. Šajā laikā piesaistīto ievērojamo līdzekļu apjomu nodrošināja bankas no dažādiem pasaules reģioniem, lai gan visu trīs darījumu organizētāju kredītu daļas atrodas Londonā," atzīmēja darījuma organizētāja DZ Bank pārstāvis, Sindicēto kredītu daļas direktors Markus Pieringers.

Savu līdzdalību Aizkraukles Bankas otrajam sindicētajam aizdevumam apstiprināja 19 bankas no 11 valstīm. Bez pilnvarotajiem organizatoriem darījumā piedalījās šādas ārvalstu bankas: AKA Ausfuhrkredit Gesellschaft mbH, Dresdner Bank AG, FBN Bank (UK) Ltd, LRP Landesbank Rheinland-Pfalz, Norddeutsche Landesbank Luxembourg S.A., American Express Bank GmbH, BAWAG P.S.K., Landesbank Berlin AG, Landesbank Saar, State Joint Stock Company, Raiffeisen Zentralbank Österreich Aktiengesellschaft, Sparebanken Øst, The Export-Import Bank of the Republic of China, WGZ BANK AG Westdeutsche Genossenschafts-Zentralbank, IDB BANK, Israel Discount Bank of New York, Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt., kā arī Latvijas Hipotēku un zemes banka.

Aizkraukles Banka pēc kopējo aktīvu apjoma ierindojas 7. vietā starp Latvijā strādājošajām 21 komercbanku un 3 ārvalstu banku filiālēm.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra