Investoriem savā šīs vasaras ieguldījumu portfelī vajadzētu turēt nedaudz naudas un zelta, uzskata Bank of America Merrill Lynch analītiķi.

Kā raksta MarketWatch, viņi paredz, ka šajā vasarā akciju tirgos varētu notikt dramatiski notikumi. Citiem vārdiem sakot, būtu gudri nodrošināties tirgus korekcijai. Pagaidām gan nav paredzams straujš tirgus indeksu kritums, jo tam nepieciešams gan procentu likmju pieaugums, gan uzņēmumu ienākumu kritums uz akciju, tomēr nākamie daži mēneši akciju tirgū varētu būt nejauki, uzskata Bank of America Merrill Lynch eksperti.

Volstrītas kompānija brīdina, ka tirgus piedzīvos baisu vasaru, jo investori patlaban atrodas šajā Krēslas zonā – pārejas laikā starp kvantitatīvās mīkstināšanas perioda beigām un pirmo FRS likmes celšanu.

Rezultātā investori var sagaidīt vidējus ienesīgumus, ļoti svārstīgu tirdzniecību, korelācijas pārrāvumus un citus notikumus, uzskata eksperti.

No vienas puses, var uzlaboties ekonomikas dati un FRS varētu pirmo reizi paaugstināt likmes pirmo reizi gandrīz 10 gadu laikā, kas vismaz uz laiku varētu izraisīt svārstīgumu akciju tirgos. No otras puses, ja dati neuzlabojas, tas var pasliktināt ienākumus uz akciju, kas var likt riskantākiem aktīviem kļūt lētākiem, uzsver eksperti.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra