Andis Staģis
Vērtspapīru analītiķis
Rīgas Fondu birža


Lielāko akciju apgrozījumu top 3 aizvadītajā nedēļā ieņēma tikai Oficiālā saraksta akcijas - Ventspils nafta, Latvijas Gāze un Latvijas kuģniecība ar attiecīgi 67.34, 63.16 un 23.26 tūkstošus latu lieliem apgrozījumiem. Salīdzinot Oficiālā un Otrā saraksta akciju cenu svārstības, vislielākais cenas kāpums tika reģistrēts Rīgas Transporta flotes akcijām līdz 0.21 latam (+16.67%), savukārt nedēļas laikā vienīgais vērtības kritums bija Latvijas Gāze akcijām - līdz 5.92 latiem (-3.9%).

Nedēļas kopējais apgrozījums ar Rīgas Fondu biržas sarakstos iekļautajiem vērtspapīriem bija 2.53 miljoni latu, tajā skaitā darījumi ar akcijām veidoja 245.27 tūkstošus latu lielu apgrozījumu, bet prasījuma vērtspapīru tirgus apgrozījums - 2.29 miljonus latu.

Pagājušajā nedēļā biržā notika vairāki ievērojami notikumi. Ar pirmdienu Oficiālajā sarakstā tika papildus iekļauti 54 700 desmitgadīgie valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīri (dzēšanas datums - 2013. gada 14.februāris). Trešdienas tirdzniecības sesijas laikā Brīvā saraksta uzņēmuma Rīgas kinostudijas akcijām tika atcelts 15% cenas ierobežojuma svārstību apgabalu biržas nepārtrauktajā tirgū par mainīgām cenām. Šāds lēmums tika pieņemts ņemot vērā iesniegto uzdevumu lielo koncentrāciju pirkšanas pusē un pamatojoties uz biržas nolikumu Par tirdzniecību un kotēšanu. Pēc cenu svārstību apgabala atcelšanas tirgū pieprasīja Rīgas kinostudijas akcijas par 0.28 - 0.29 latiem; trešdien ar uzņēmuma akcijām notika tikai viens darījums, kur tika tirgota 1 akcija par cenu 0.74 lati. Ceturtdien un piektdien notika pa vienam darījumam, kur attiecīgi tika tirgotas 100 un 500 Rīgas kinostudijas akcijas, cena par vienu akciju darījumos bija attiecīgi 0.64 un 0.54 lati.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra