Uzņēmējiem, kuri darbojas apstrādes nozarē, Attīstības finanšu institūcijā Altum (ALTUM) ir pieejams finansējums ieguldījumiem infrastruktūras uzlabošanā, informē Altum pārstāve Sandra Eglīte.

Finansējums ir aizdevuma veidā, un tam ir pieejama garantija 80% apmērā, kas ļauj saņemt aizdevumu ar būtiski samazinātu ķīlas prasību.

«Ieguldījumi infrastruktūras uzlabošanā ir aktuāli gan topošajiem, gan esošajiem ražotājiem. Uzņēmējiem, kas plāno uzsākt ražošanu, nepieciešams izveidot infrastruktūru, piemēram, izveidot elektroapgādes, gāzes apgādes, ūdensapgādes sistēmas, izbūvēt kanalizāciju utt. Arī uzņēmumiem, kas jau darbojas, ir dažādas infrastruktūras uzlabošanas vajadzības. Piemēram, lai palielinātu ražošanas jaudu, var būt nepieciešams palielināt arī elektrības pieslēguma jaudu, tāpat var nākties uzlabot pievadceļus ražotnei vai pārbūvēt notekūdeņu savākšanas sistēmu. Šīm vajadzībām ALTUM tagad piedāvā aizdevumus ar samazinātām ķīlas prasībām,» stāsta ALTUM programmu vadītājs Renārs Stūrmanis.

Valsts atbalsta programmas Aizdevumi ieguldījumiem infrastruktūras uzlabošanā aizdevumi pieejami ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem. Aizdevuma maksimālā summa ir 430 tūkstoši eiro. Pamatsummas maksājumus iespējams atlikt līdz 2 gadiem, ja tas ir saistīts ar ilgstošu finansētā projekta ieviešanu.

AS Attīstības finanšu institūcija Altum ir izveidota, šā gada 15.aprīlī vienotā institūcijā apvienojoties trīs institūcijām, kas sniedz atbalstu finanšu instrumentu veidā - Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum (ALTUM), Latvijas Garantiju aģentūra (LGA) un Lauku attīstības fonds (LAF).

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra