Pasaules akciju indeksi, akciju, obligāciju un mājokļu novērtējums patlaban, vērtējot vēsturiskos datus, sasniedzis savu augstāko līmeni, liecina Deutsche Bank stratēģu veiktais pētījums.

Viņi sacījuši, ka ikgadējais pētījums ļauj bankai atskatīties uz datiem no vēsturiskā aspekta un mēģināt pašreizējiem tirgus apstākļiem pievienot nedaudz vēsturisko kontekstu.

Izvērtējot trīs būtiskākos aktīvus (obligācijas, akcijas un mājokļus) 15 valstīs, kur strādā banka, un apkopojot vēsturiskos datus no aptuveni diviem gadsimtiem, tirgus patlaban tuvojas brīdim, kad sasniegs augstāko novērtējumu līmeni.

Tā, piemēram, pašreizējie līmeņi ir augstāki nekā tie bija 2007./08. gadā un daudz augstāki nekā 2000.gadā.

Protams, akciju tirgus cenas pēdējā laikā ir sarukušas, tomēr pētījuma autori norāda, ka aizvien šis ir viens no augstākajiem punktiem vēsturē. Tirgus kādu laiku var pastāvēt esošajā līmenī, tomēr kādreiz cenas var sarukt.

Eksperti norāda, ka tirgus kritumu var veicināt kāds faktors, kas maina pašreizējo politikas kursu, kad centrālās bankas turpina saglabāt likmes tuvu nullei. Jebkurš faktors, kas maina pašreizējo kursa virzienu, var būt negatīvs aktīviem. Ja ASV Federālo Rezervju sistēma sāks likmes paaugstināšanas ciklu, ekonomika un aktīvi visdrīzāk pielāgosies. Iespējams, šoreiz tas būs daudz ekstrēmāk, ņemot vērā vājo ekonomiku un augstās aktīvu cenas.

Līdz ar to nav grūti saprast, kādēļ tirgi ir satraukušies par ASV FRS vai Anglijas Bankas monetārās politikas kursa turpmākā virziena izmaiņām.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra