Ceturtdien sumināti Nasdaq Baltic biržās kotētie uzņēmumi par labākajām investoru attiecībām 2014.gadā.

Apbalvošanas ceremonija notika jau devīto gadu pēc kārtas un norisinājās vienlaicīgi Rīgā, Viļņā un Tallinā ar video tilta starpniecību.

Igaunijas ūdensapgādes uzņēmums Tallinna Vesi atzīts par uzvarētāju galvenajā nominācijā Labākās investoru attiecības Baltijas valstīs jau otro gadu pēc kārtas.

Lietuvas valsts uzņēmums Klaipėdos nafta ieguva 1.vietu nominācijā Lielākais progress gada laikā un saņēma Nasdaq grupas valdes priekšsēdētāja Boba Greifelda uzaicinājumu svinīgi iezvanīt tirdzniecības sesijas atvēršanas zvanu Nasdaq MarketSite studijā - Ņujorkas Taimskvērā.

«Lai uzņēmums mūsdienās būtu ienesīgs, ar investoru un finansējuma piesaisti izaugsmei vien nepietiek – arvien robustākais finanšu tirgus regulējums diktē nepieciešamību parādīt godīgu, atklātu un pastāvīgu dialogu ar investoriem un saprātīgu korporatīvās pārvaldības praksi,» sacīja Arminta Saladžienė, Nasdaq Baltic vadītāja.

Lietuvas telekomunikāciju uzņēmums TEO LT ierindojās 2.vietā galvenajā nominācijā Labākās investoru attiecības Baltijas valstīs, savukārt Igaunijas celtniecības uzņēmums Merko Ehitus ieguva 3.vietu. Šajā nominācijā Baltijas uzņēmumu TOP 5 ierindojās arī Lietuvas elektrības sadales kompānija LESTO un Igaunijas apģērbu ražotājs Baltika.

SEB Pank no Igaunijas tika atzīta par visaktīvāko biržas biedru Baltijā un saņēma galveno balvu nominācijā Baltijas biržu Gada biedrs.

Baltijas uzņēmumu konkurencē jau otro gadu pēc kārtas Ventspils nafta ieguva 1.vietu nominācijā Labākās investoru interaktīvās attiecības internetā.

TEO LT uzrādīja labāko rezultātu vēl divās kategorijās Labākās investoru attiecības analītiķu novērtējumā unLabākais gada pārskats un korporatīvās pārvaldības ziņojums.

Vidējais rezultāts Baltijā 2014. gadā bija 75,81, par 1,26% vairāk nekā 2013. gadā, un par 49,5% vairāk nekā 2006. gadā, kad tika veikta pirmā BMA vērtēšana. Augstākais rezultāts 2014.gadā Baltijā bija 94.84 no 100.

Kopumā tika izvērtēti 49 Baltijas Oficiālā saraksta un Otrā saraksta uzņēmumi, kuru vidējā tirgus kapitalizācija pārsniedz 10 miljonus EUR, kā arī tās kompānijas, kas dalībai projektā pieteicās pēc savas iniciatīvas. Uzņēmumi tika vērtēti pēc vairāk nekā 160 kritērijiem, jo investoru attiecības ietver gan korporatīvo pārvaldību, gan atbilstību normatīvajai bāzei, īpašu uzmanību pievēršot revīziju un publiski atklātas informācijas precizitātei.

Šogad pirmo reizi Nasdaq Baltic ieviesa jaunu nomināciju – Vispievilcīgākais uzņēmums Nasdaq Baltic tirgū. Aptaujā Nasdaq Baltic mājas lapā, kas norisinājās no 6. līdz 13.janvārim, nobalsoja 2076 investori. Visvairāk investoru balsis ieguva un par uzvarētāju šajā nominācijā kļuva uzņēmums Tallinna Vesi.

Ceremonijas ietvaros Nasdaq Riga, Nasdaq Vilnius un Nasdaq Tallinn piešķīra arī īpašas balvas par izcilu ieguldījumu Baltijas vērtspapīru tirgus attīstībā 2014. gadā.

Nasdaq Riga īpašo biržas Gada balvu par ieguldījumu Latvijas korporatīvo obligāciju tirgus attīstībā un investīciju iespēju paplašināšanu privātajiem un institucionālajiem investoriem Baltijas reģionā ieguva Baltikums Bank Korporatīvo finanšu direktors Jānis Dubrovskis.

Nasdaq Vilnius piešķīra balvu kompānijai Invalda LT par lojalitāti Baltijas kapitāla tirgum, ko Invalda LT apliecināja ar lēmumu kotēt tajā trīs jaunus Invalda LT grupas uzņēmumus: INVL Technology, INVL Baltic Real Estate un INVL Baltic Farmland.

Nasdaq Tallinn biržas īpašā balva tika piešķirta FinanceEstonia – organizācijai, kas atbalsta Igaunijas ekonomiku un biznesa iespējas, veicinot finanšu sektora starptautisko konkurētspēju, atbalstot inovācijas un palielinot kapitāla pieejamību.

Ikgadējās Baltic Market Awards ceremonijas laikā Nasdaq Baltic biržas Igaunijā, Latvijā un Lietuvā apbalvoja arī konkursa kārtībā iesniegtos labāko studiju darbu autorus par Baltijas vērtspapīru tirgu. Konkursa mērķis ir rosināt studentu interesi par vietējiem un/vai Baltijas kapitāla tirgiem. Par labāko studiju darbu autoriem žūrija atzina divus uzvarētājus – Lauru Samliku un Egli Aleknevičiūti – katrs saņēma Nasdaq Baltic diplomu un 1000 eiro prēmiju.

Baltijas biržas organizē un pasniedz Baltic Market Awards balvas jau kopš 2006.gada. Baltijas uzņēmumu investoru attiecību vidējais rezultāts 2006.gada vērtējumos bija 50,7. Projekta mērķis ir izcelt Baltijā un nacionālā mērogā labākos sasniegumus investoru attiecībās emitentu vidū, uzlabot vispārējo investoru attiecību standartu kotētajos uzņēmumos, kā arī sniegt tiem individuālu novērtējumu un Nasdaq Baltic konsultācijas.

Katra projektā iesaistītā uzņēmuma investoru attiecības tiek vērtētas individuāli pēc vairāk nekā 160 kritērijiem, to skaitā pēc gada pārskatu un starpperiodu pārskatu kvalitātes, uzņēmuma paziņojumiem biržai, uzņēmuma mājas lapas un neatkarīgu ekspertu vērtējuma. Vērtēšanas komitejas locekļu vidū ir akadēmiķi, investori, finanšu analītiķi, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kā arī Nasdaq Baltic pārstāvji.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra