Dienas Bizness

 • 28 piektdiena,
  aprīlis

  Gundega, Terēze

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8442

  USD: 1.0881

Finanses

Avots: ltab.lv

OCTA kalkulatoram atrasts pagaidu risinājums, bet dzīvotspēja vēl neskaidra  9

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) atradis pagaidu risinājumu OCTA kalkulatora tālākai darbībai, taču vēl nav zināms, vai tas būs pieņemams Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK), biznesa portālam db.lv pastāstīja Jānis Abāšins, LTAB valdes priekšēdētājs.

«Pēc FKTK prasības apturēt OCTA kalkulatora darbību, LTAB vairāku mēnešu garumā meklēja risinājumus, kā saglabāt kalkulatoru, vienlaikus nodrošinot tā atbilstību vietējai likumdošanai un ES direktīvām par apdrošināšanas izplatīšanu un apdrošināšanas starpniecību prasībām. Pēc Saeimas veiktajiem grozījumiem OCTA likumā, kas paredz, ka LTAB nedrīkst nodarboties ar apdrošināšanas starpniecību, iespējamo risinājumu faktiski palika ļoti maz,» sacīja J. Abāšins.

Lai novērstu jebkuras darbības, kas atgādina starpniecību, šobrīd no kalkulatora ir izņemtas saites uz apdrošinātāju interneta mājas lapu sadaļām, kurās tieši no apdrošinātājiem varēja iegādāties OCTA, kas FKTK izpratnē ir definējama kā starpniecības pakalpojumu sniegšana. «Patlaban kalkulators kalpo tikai kā informatīvs rīks un apdrošinātāju piedāvātās cenas joprojām iespējams salīdzināt, taču tiešo saišu noņemšana radīs nelielas neērtības lietotājiem, kam nāksies izvēlētā apdrošinātāja mājas lapā gan meklēt sadaļu, kurā var iegādāties OCTA apdrošināšanu, gan atkārtoti ievadīt savus datus. Ja FKTK uzskatīs, ka šis risinājums atbilst ES direktīvām un vietējai likumdošanai, tad šādā veidolā kalkulators darbību turpinās,» skaidroja LTAB valdes priekšēdētājs.

Viņš pauž cerību, ka līdz šā gada beigām FKTK sniegs savu vērtējumu piedāvātajam risinājumam. Ja tas nebūs pozitīvs, tad jau janvāra sākumā kalkulatora darbība varētu tikt pārtraukta pilnībā.

LTAB joprojām meklējot un analizējot arī citus risinājumus. Piemēram, kalkulatora nodošana Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) kompetencē. «Tomēr jāņem vērā, ka jebkurai institūcijai, kas pārņems kalkulatoru, būs jārespektē ES direktīvas un veiktie grozījumi OCTA likumā par apdrošināšanas starpniecības pakalpojumu sniegšanu,» uzsver J. Abāšins.

Saistītie raksti

Komentāri

 • x

  pirms 4 mēnešiem, 2016.12.21 12:50

  +7 -1

  lai apdrosinataji savu interesu biedribu pieregistre ka brokeri, kur komisija ir 0%

 • x

  pirms 4 mēnešiem, 2016.12.21 12:51

  pasaule virzas pateretaju intereses. lv atrod direktivas, lai to bloketu

  • XYQ

   pirms 4 mēnešiem, 2016.12.23 11:03

   +0 -2

   Esi pārliecināts, ka šitas viss ir patērētāju interesēs? :)

 • peka

  pirms 4 mēnešiem, 2016.12.21 12:55

  kādēļ ir jāapgrūtina cilvēkiem dzīvi? es lietoju octa kalkulatoru un man tas bija ērti! vēlos ar visiem linkiem - kā bija iepriekš

  • Gatis

   pirms 4 mēnešiem, 2016.12.21 20:30

   +2 -4

   Tad kad tu iemācīsies paskatīties tālāk par "es gribu", varbūt sapratīsi.

 • Gatis

  pirms 4 mēnešiem, 2016.12.21 20:29

  +4 -4

  Gribi ērtības, ej brokera kalkulatorā un maksā dārgāk. Gribi iemīlēt santīmu, patērē pāris minūtes vairāk laika un nopirksi lētāk. Bez tam apdrošinātāji OCTA piedāvā jau pirmajās lapās, nekas tur nav jāmeklē. Ko tas Abāšins var gaudot? Acīmredzami, ir viņam kaut kāda interese to kalkulatoru saglabāt, ja jau tik ļoti iestājas par to, kaut arī tas nemaz nebūtu LTAB funkciju sarakstā.

 • Students

  pirms 4 mēnešiem, 2016.12.21 22:47

  +3 -3

  Apdrošinātāji grib iznīdēt brokerus, lai vēlāk vilktu 9 ādas pār patērētāja acīm!
  Aizliegt LTAB! Vistīrākais kartelis!

  • Gatis

   pirms 4 mēnešiem, 2016.12.22 11:11

   +2 -0

   Iznīdēt nevajag, bet vajag pastiprināti kontrolēt, lai sāk nodarboties ar to, ar ko būtu jānodarbojas. Un Abāšinu no turienes vajag izmest ārā. Tas nav normāli, ka apdrošinātāju pārstāvošās un aizstāvošās organizācijas vadītājs vada arī organizāciju, kurai pēc mērķa būtu jāaizstāv atlīdzību saņēmēju intereses.

 • Raimonds

  pirms 4 mēnešiem, 2016.12.24 16:29

  +0 -2

  Tavs pirmais online nopelnītais tūkstotis eiro vēl nekad nav bijis tik tuvu. Tas jau burtiski elpo pakausī. Pagriezies, satver to un praktiski momentāli pārsūti uz savu bankas kontu. To var atkārtot kaut ik nedēļu. Tas pat mēdz radīt dīvainu satraukumu – jo tā ir ātra, matemātiskajā statistikā un kombinatorikā balstīta, tāpēc nekļūdīga stratēģija naudas pelnīšanai tiešsaistē – dalība loterijas sindikātā, ko esmu izveidojis īpaši Latvijas cilvēkiem. Ienāc, paņem Laimīgo Lozi un pārvērt savu dzīvi sapnī! https://goo.gl/3OxSEu

Reklāma