Apdrošinātāju (apdrošināšanas sabiedrību un ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāļu) parakstīto bruto prēmiju apmērs šā gada 3 ceturkšņos pieauga par 4,6% vairāk nekā iepriekšēja gada attiecīgajā periodā un sasniedza 396 miljonus eiro, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) dati.

Ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāļu parakstītās bruto prēmijas pieauga par 1,6% un sasniedza 28% no kopējām parakstītajām prēmijām.

Šā gada trīs ceturkšņos būtiskākie apdrošināšanas veidi – veselības apdrošināšana, dzīvības apdrošināšanas produkti un īpašuma apdrošināšana pret uguns un dabas stihiju postījumiem – nodrošināja lielāko pieaugumu parakstītajās bruto prēmijās (gandrīz 91%), turpretim sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas prēmiju apmērs turpināja sarukt (par 9%).

Kopš gada sākuma apdrošināšanas sabiedrības kopumā nopelnīja gandrīz 3,3 miljonus eiro, kas ir par 71,5% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā (11,6 miljoni eiro), turklāt nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību peļņa bija 5,2 miljoni eiro, bet dzīvības apdrošināšanas sabiedrības darbojās ar zaudējumiem – 1,9 miljoni eiro.

Apdrošināšanas sabiedrību vidējais maksātspējas izpildes rādītājs nedaudz saruka un bija 157%, bet joprojām ievērojami pārsniedzot prasību minimumu (zemākā pieļaujamā rādītāja robeža ir 100%), tajā skaitā, dzīvības apdrošināšanas sabiedrībām tas bija 192%, nedzīvības apdrošināšanas sabiedrībām – 152%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra