Pagājušā gada beigās Apdrošināto aizsardzības fondā bija uzkrāti 16,4 miljoni eiro, teikts Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) 2014.gada pārskatā.

Pērn Apdrošināto aizsardzības fonda apmērs palielinājās par 1,7 miljoniem eiro, fonda dalībniekiem veicot iemaksas un FKTK izvietojot fona līdzekļus Latvijas valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīros un saņemot procentu maksājumus par tiem.
Apdrošināto aizsardzības fonda līdzekļus veido apdrošināšanas sabiedrību atskaitījumi 1% apmērā no bruto apdrošināšanas prēmiju kopsummas, kuras saņemtas no fiziskajām personām par likumā norādītajiem apdrošināšanas veidiem.

Kopš Apdrošināto aizsardzības fonda darbības sākuma tā līdzekļi garantēto atlīdzību izmaksai ir izmantoti 12 300 eiro apmērā.
Atlīdzības izmaksu apdrošinātāja saistību nepildīšanas gadījumā var saņemt tikai apdrošinājuma ņēmējs fiziska persona. Dzīvības apdrošināšanā izmaksu var saņemt 100% apdrošināšanas atlīdzības apmērā, bet ne vairāk kā 14 230 eiro vienam apdrošinājuma ņēmējam, izņemot apdrošināšanu saistībā ar tirgum piesaistīto dzīvības apdrošināšanas līgumu. Pārējos likumā minētajos apdrošināšanas veidos - 50% apdrošināšanas atlīdzības apmērā, bet ne vairāk kā 2850 eiro vienam apdrošinājuma ņēmējam.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra