Otrdien Latvijas Banka apstiprināja grozījumus 2013. gada 11. novembra Naudas zīmju pārvaldības kārtībā Latvijas Bankā. Jaunie grozījumi stāsies spēkā šā gada 15. jūnijā, informē Latvijas Banka.

Mainītas aizdomīgo un bojāto eiro naudas zīmju ekspertīzes un apmaiņas veikšanas normas, ņemot vērā pieredzi, kas uzkrāta pēc Latvijas pievienošanās eiro zonai un piemērojot atbilstošās Eirosistēmas normas.

Grozījumi arī precizē bojāto eiro naudas zīmju apmaiņas atteikuma nosacījumus un nosaka turpmāko rīcību ar bojātām naudas zīmēm, kuru apmaiņa atteikta. Tiek noteikts, ka apgrozībai nederīgas naudas zīmes, lai nepieļautu to atgriešanos apgrozībā un novērstu iespējamās krāpnieciskās darbības, netiek atdotas atpakaļ klientam. Precizētas arī darbības ar naudas zīmēm, kurām ir viltojuma pazīmes.

Detalizētu eiro naudas zīmju apmaiņas un ekspertīzes veikšanas kārtību, kurā paredzēts noteikt bojāto un tīši bojāto naudas zīmju kritērijus un bojāto naudas zīmju apmaiņas nosacījumus, no klienta saņemtās un citas svarīgas informācijas izvērtēšanas un Latvijas Bankas naudas zīmju ekspertīzes un naudas apstrādes kontroles komisijas lēmuma pieņemšanas kārtību, līdz 2015. gada 15. jūnijam pieņems Latvijas Bankas valde.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra