Tehnoloģiju uzņēmums Apple, kas patlaban slepeni strādā pie automašīnas koncepta, norādījis komandai, ka jaunā automobiļa ražošana jāsāk jau 2020. gadā, raksta Bloomberg.

Šis laika periods liecina, ka uzņēmums noteicis agresīvus mērķus un var drīzumā sākt cīņu ar Tesla Motors un General Motors par klientiem. Parasti autoražotāji automašīnas attīstībai velta laiku no pieciem līdz septiņiem gadiem.

Tesla Motors un General Motors plāno 2017.gadā laist pārdošanā elektrisko automobili, kas bez uzlādēšanas var braukt vairāk nekā 200 jūdzes un maksā mazāk par 40 tūkstošiem dolāru.

Db.lv jau rakstīja, ka Apple tagad gatavojas automašīnu ražošanai.

Saskaņā ar medija vēstīto Apple pieņem darbā transportlīdzekļu izstrādes un tehnoloģiju ekspertus, kuriem - vismaz sākotnēji - būs jāstrādā lielā slepenībā. Transportlīdzekļu attīstības programmu, kas izveidota 2014. gadā, vadot Stīvs Zadeskis (Steve Zadesky), kurš iepriekš vadījis iPod un iPhone attīstības komandas.

Zadeskis patlaban cenšoties pārvilināt labākos darbiniekus no Mercedes.

Lai gan Apple ir pazīstama ar inovatīviem produktiem, tai trūkst ražošanas jaudu, kas nozīmē, ka kompānijai būs jāveido partnerība ar citām kompānijām. Viens no šādiem partneriem varētu būt Austrijas Magna Steyr. Kāds informācijas avots no kompānijas Apple pastāstījis, ka Zadeskis projekta sakarā regulāri apmeklējot tieši Austriju. Magna Steyr ir maz pazīstama kompānija, kas saražojusi vairāk nekā miljonu transportlīdzekļu BMW, ieskaitot BMW X3, MINI Countryman un MINI Paceman. Savā rūpnīcā Grācā tā ražo arī Mercedes G-klases automašīnas.

Apple jebkādus komentārus saistībā ar izskanējušo informāciju sniegt ir atteikusies.

Business Insider iepriekš ziņoja, ka kāds informācijas avots kompānijā Apple pavēstījis - iPhone ražotāja jaunākā projekta mērķis ir izkonkurēt miljardiera Īlona Maska (Elon Musk) Tesla transportlīdzekļus. Tesla darbinieki «pametot šo kuģi», lai strādātu Apple. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra