AS Capitalia apgūst Altum programmas ietvaros pieejamo finansējumu un izsniegusi 36 aizdevumus mazajiem uzņēmumiem ar samazinātu procentu likmi, informē Altum pārstāve Jekaterina Zaiceva.

Valsts atbalsts uzņēmējiem būs pieejams vēl līdz 2015.gada beigām.

Ir pagājis pirmais pusgads kopš Capitalia uzsāka aizdevumu izsniegšanu uzņēmumiem ar valsts atbalstu. Programmas ietvaros uzņēmumi saņem 50% atlaidi procentu maksājumiem, kā arī citas finansējuma priekšrocības. Valsts atbalsta programmas ietvaros līdz 1. maijam kredīts ir piešķirts 36 uzņēmumam par kopējo summu 389 tūkstoši eiro. Vidējais izsniegtā aizdevuma apmērs ir 11 tūkstoši eiro un termiņš - 20 mēneši. Programmas ietvaros ar valsts atbalstu finansējumu biznesa attīstībai ir saņēmuši, piemēram, tādi uzņēmumi kā pilsētas velosipēdu ražotājs Ērenpreiss, elektro-velosipēdu ražotājs Blue Shock Taxi un Latvijas produktu virtuves Valtera restorāns.

Visi valsts atbalsta programmas saņēmēji ir bijuši apzinīgi aizdevuma maksātāji un kārto savas saistības bez kavējumiem.

Līdz pat 2015. gada beigām uzņēmumi tiek aicināti turpināt pieteikties pie Capitalia mikrokredīta ar valsts atbalstu saņemšanai. Programmas ietvaros tiek piedāvāti aizdevumi biznesam līdz 25 tūkstošu eiro apmērā uz termiņu no 1-5 gadiem.

Vienotajā Attīstības finanšu institūcijā Altum kopš šā gada 15. aprīļa ir apvienojušās Latvijas Garantiju aģentūra, Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum un Lauku attīstības fonds. Vienotā institūcija pārņēmusi visas līdz šim trīs uzņēmumu īstenotās valsts atbalsta programmas, tai skaitā mikrokredītu programmas īstenošanu, neradot nekādas izmaiņas sadarbībā ar klientiem un partneriem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra