Izmantojot savstarpējo aizdevumu platformu Mintos, no šodienas ikviens investors varēs veikt ieguldījumus aizdevumos, kurus uzņēmumu finansētājs Capitalia ir izsniedzis mazajiem un vidējiem uzņēmumiem Lietuvā, informē uzņēmumā.

Šā gada jūlijā Mintos un Capitalia noslēdza stratēģisku partnerību mazā un vidējā biznesa finansēšanai Latvijā.

«Lai gan mazie un vidējie uzņēmumi ir segments, kurš nodarbina aptuveni 80% no privātā sektora darbiniekiem, šiem uzņēmumiem joprojām ir salīdzinoši grūti piesaistīt finansējumu no komercbankām savas darbības paplašināšanai,» norāda Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte.

Mintos pārstāvji atzīst, ka investori aktīvi izrāda interesi par iespēju ieguldīt aizdevumus, kuri izsniegti Lietuvā. Piemēram, sadarbībā ar auto nebanku kreditēšanas uzņēmumu MOGO trīs mēnešu laikā caur platformu ir finansēti 550 aizdevumi, kopējai summai pārsniedzot 600 000 eiro.

Izmantojot savstarpējo aizdevumu platformu Mintos, investori varēs finansēt aizdevumus, kuri ir paredzēti mazā un vidējā biznesa attīstībai. Uzņēmumiem tiks piedāvāti kredīti no viena līdz 50 000 eiro ar atmaksas termiņu līdz pieciem gadiem.

«Visā pasaulē alternatīvā finanšu tirgus kreditētāji arvien vairāk slēdz stratēģiskas partnerības ar savstarpējo aizdevumu platformām, jo tas ir veids kā ekonomikā ienāk tā nauda, kas citādi, neko nepelnot, stāvētu mājās vai banku depozītos. Piemērs tam ir Lielbritānija, kurā pat valdība, izmantojot savstarpējo aizdevumu platformas, finansē mazā un vidējā biznesa sektoru. Capitalia šī sadarbība ir svarīga, jo varēsim izsniegt vairāk kredītus uzņēmumiem Lietuvā un citās mūsu darbības valstīs,» norāda Capitalia vadītājs Juris Grišins.

Savstarpējo aizdevumu platforma Mintos savu darbību sāka 2015. gada janvārī. Šobrīd platformā ir reģistrējušies vairāk nekā 2100 investori no 30 pasaules valstīm. Platformā pieejamos kredītos septiņu mēnešu laikā investori ir ieguldījuši vairāk nekā 3,5 miljonus eiro.

Mintos platformā investori var veikt ieguldījumus gan privātpersonām izsniegtos kredītos, kas nodrošināti ar hipotekāro vai auto ķīlu, gan uzņēmumiem izsniegtos kredītos.

NASDAQ biržā pārstāvētā AS Capitalia piedāvā finansējuma alternatīvu bankām un kopš darbības sākuma ir finansējusi vairāk nekā 500 biznesus, ieguldot aptuveni 10 miljonus eiro uzņēmumu attīstībā. Kopš 2014. gada Capitalia sadarbībā ar ALTUM piedāvā kredītus uzņēmumiem arī ar valsts atbalstu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra