Baltijas lielākais alkoholisko dzērienu ražotāja, AS Latvijas balzams paziņo par plāniem pārcelt šampanieša, dzirkstošo vīnu, sidra un vieglo alkoholisko dzērienu ražotnes no esošās atrašanās vietas Rīgā, A.Briāna ielā 7 un A.Briāna ielā 9 uz jaunu ražotni, ko paredzēts uzbūvēt ārpus galvaspilsētas teritorijas. Projekta īstenošanai izsludināts konkurss zemes gabala iegādei. Jaunās ražotnes būvei tiek meklēta vieta ap 30 kilometru rādiusā no Rīgas pilsētas robežas, kas atrastos industriālā teritorijā un tās kopēja platība nebūtu mazāka par 6 hektāriem.

Galvenās AS Latvijas balzams ražotnes - stipro alkoholisko dzērienu rūpnīcas A.Čaka ielā 160, kas, līdz ar uzņēmuma iekļaušanos SPI Grupas sastāvā, dažu gadu laikā nopietni atjaunota un modernizēta, ieguldot šeit ievērojamas investīcijas, atrašanās vieta netiks mainīta.

Šampanieša, dzirkstošo vīnu, sidra un vieglo alkoholisko dzērienu ražotnes A.Briāna ielā ir AS Latvijas balzams īpašumā kopš 2000.gada, kad uzņēmumam tika pievienota toreizējā AS „Rīgas vīni”, bet alkoholisko dzērienu ražotnes un glabātuves šajā vietā vēsturiski atradušās jau kopš 1910.gada, tai skaitā - alus rūpnīca Stricke, Rīgas vīna-šampanieša kombināts, AS Rīgas vīni, u.c. 1952. gadā šeit pirmo reizi uzsākta šampanieša ražošana.

Kopš apvienošanās AS Latvijas balzams ievērojami attīstījis vieglo alkoholisko dzērienu ražošanu. 2006.gadā AS Latvijas balzams ražotie sidri un dzirkstošie vīni ir bijuši vispopulārākie alkoholiskie dzērieni Latvijā pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem. „Pēdējo gadu laikā alkohola tirgū stabili vērojama tendence, ka pieaug pieprasījums tieši pēc vieglā alkohola, tādēļ vieglo alkoholisko dzērienu ražošanai ir liels potenciāls, un nākotnē plānojam to ievērojami paplašināt,” atzīmē AS Latvijas balzams valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.

Vietējā tirgū AS Latvijas balzams produkcija stabili ieņem līderpozīcijas, saglabājot tirgus daļu virs 40% mazalkoholisko dzērienu kategorijās. 2006.gadā tirgū ieviesti vairāki jauni produkti, kas jau dažos mēnešos tirgū izpelnījušies ievērojamu patērētāju atzinību: Rīgas Šampanietis Rozā, sidrs Lucky Dog ar karameļu garšu, gāzēti vīna dzērieni Desire ar ķiršu un zemeņu garšu un aromātu.

AS Latvijas balzams apgrozījums 2006.gadā sasniedzis 89 miljonus latu kas ir par 10,5 miljoniem vai 13 % vairāk nekā iepriekšējā gadā. AS Latvijas balzams ražošanas attīstība ir pozitīvi veicinājusi jaunu darba vietu izveidi uzņēmumā - 2006. gada beigās a/s Latvijas balzams kopumā bija 800 darbinieku. AS Latvijas balzams nemainīgi ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī.

“2006.gads uzņēmumam bijis stabilas izaugsmes gads. AS Latvijas balzams darbības rezultāti uzrāda veiksmīgu izvirzītās attīstības stratēģijas īstenošanu – esam palielinājuši uzņēmuma produkcijas noietu eksporta tirgos,” saka Rolands Gulbis, AS Latvijas balzams valdes priekšsēdētājs. “Arī turpmāk mūsu darbības prioritāte būs eksporta apjomu veicināšana.”

Papildinformācija:
Aiga Aizpuriete, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra