Trešdienu ASV akciju tirgi noslēguši ar straujāko vienas dienas pieaugumu vairāk nekā mēneša laikā, raksta MarketWatch.

Analītiķi skaidro, ka kāpumu veicinājusi dolāra vērtības samazināšanās, kas paaugstināja izejvielu cenas, kā arī cerības, ka Grieķijas kreditori valstij piešķirs papildus finansējumu.

Standard&Poor’s 500 indekss pakāpās par 1,2% līdz 2105,2 punktiem, un pieauga visu 10 tajā iekļauto galveno sektoru apakšindeksi. Visstraujāk palielinājās tehnoloģiju un finanšu sektora akcijas – attiecīgi par 1,6% un 1,4%. Pateicoties naftas cenu kāpumam palielinājās arī enerģētikas sektora akcijas – par 1,2%.

Dow Jones Industrial Average pieauga par 1,3% līdz 18000,4 punktiem, bet Nasdaq Composite – par 1,3% līdz 5076,69 punktiem.

Rockwell Global Capital galvenais tirgus ekonomists Pīters Kardillo skaidro, ka šis lēciens lielākoties skaidrojums ar tehniskiem faktoriem, tomēr ziņas par iespējamo Grieķijas vienošanās panākšanu palielina optimismu.

«Akciju cenas pieauga, lielākoties pateicoties trīs lietu kombinācijai - Standard&Poor’s 500 otrdien izturēja atbalsta līmeni, dolārs vājinājās, bet naftas cena palielinājās,» viņš skaidroja.

Ņemot vērā, ka patlaban netiek publicēti būtiski ekonomikas dati, akciju tirgi seko uzlabojumiem valūtu un izejvielu tirgos. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra