Pēc ASV administrācijas paziņojuma par to, ka jauna ANO rezolūcija Irākā netiks pieņemta, baumām par to, ka ASV prezidents, Dž. Bušs šonakt pavēstīs, ka Irākai ir divas iespējas - vai nu Huseins atkāpjas, vai arī notiks ASV armijas uzbrukums Irākai.

Pēc šī paziņojuma tirgū iestājās lūzums. Dolāra vērtība (attiecībā pret eiro) dienas laikā pieauga par 130 punktiem, līdz 1.0617, taču Ziemeļjūras jēlnaftas Brent cena dienas laikā samazinājās par 1.23 USD/BBL, pirmo reizi pēdējā mēneša laikā 1 mēneša darījumu (futures) cena ir zem 30 USD/BBL, 29.20 $/barelu. Tūlītējo darījumu (spot) cena pagaidām ir nedaudz virs 30 $, taču, ja tendence turpināsies, jēlnaftas cenas dienu pabeigs ar ievērojamiem zaudējumiem.

Analītiķi uzskata, ka līdz ar šiem ASV paziņojumiem, karš vairs nav novēršams. Līdz ar to ir pielikts punkts daudzajām spekulācijām par kara darbību un var gaidīt turpmāku eiro vērtības kritumu - "tirgus dalībnieki līdz šim ir tikai pārdevuši un pārdevuši dolārus, bet tagad metas tos pirkt," atzīmē Nordea Markets analītiķis Andris Lāriņš.

Analītiķi prognozē, ka arī jēlnaftas cenas, karam sākoties piedzīvos sabrukumu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra