Latvijas Balzama kontrolpaketi ir iegādājies starptautiskā koncerna S.P.I. grupa uzņēmums S.P.I. Distilleries B.V., teikts uzņēmuma paziņojumā Rīgas Fondu biržai.

Saskaņā ar uzņēmuma sniegto informāciju, S.P.I. Distilleries B.V. ir pārņēmis SIA NTBDC LB īpašumā esošos 49.95 % Latvijas balzama akciju, vienlaikus noslēdzot līgumu ar citiem Latvijas balzama akcionāriem par akciju iegādi no citiem vērtspapīru tirgus dalībniekiem. Līdz ar to, S.P.I. Distilleries B.V. īpašumā nonāks vairāk nekā 50 % no Balzama akciju skaita un saskaņā ar pastāvošo likumdošanu S.P.I. Distilleries B.V. būs jāizsaka obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums, kas, saskaņā ar uzņēmuma pausto, tikšot veikts jau tuvākajā laikā.

Db jau rakstīja, ka ārpusbiržas tirgū šogad tika veikti apjomīgi tiešie darījumi, kuros Db konstatēja arī lielāko akcionāru maiņu. Tas nobremzēja akciju tirdzniecības aktivitāti, taču izskatās, ka peripetijas ap Balzama akcijām tikai tagad sāksies.

Patlaban vienas Balzama akcijas cena Fondu biržā ir 55 santīmi par akciju. Uzņēmuma akcijas cena pēdējos pāris gadus ir svārstījusies 35 - 40 santīmu diapazonā. Citāda aina paveras, analizējot uzņēmuma bilances vērtību (pašu kapitāls attiecināts pret akciju kopskaitu). Vienas akcijas vērtība, rēķinot šādi ir 1.55 Ls.

"Šo faktu vērtēju ļoti pozitīvi," Db pauda Baltijas Tranzītu bankas finanšu eksperts Jānis Neimanis. "Šis jaunums ir pozitīvs gan Balzama akcijām, gan arī tirgum kopumā, jo pierāda, ka Latvijā likumdošana tiek ievērota," piebilst eksperts, pieļaujot, ka šis fakts varētu likt aizdomāties dažam labam vietējam investoram.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra