AS 4finance 2014. gadu Latvijā noslēgusi ar 41,2 miljonu eiro lielu apgrozījumu un pamatdarbības peļņu 3.5 miljonu eiro apmērā. Nodokļos Latvijas valsts budžetā uzņēmums samaksājis 8.6 miljonus eiro, informē uzņēmuma pārstāvji.

2014. gada laikā 4finance mērķtiecīgi attīstīja interneta pakalpojumus, lai padarītu klientu apkalpošanu un kredītņēmēju novērtēšanu efektīvāku, kā arī nostiprinātu vadošās pozīcijas finanšu sektorā interneta pakalpojumu jomā. Pārskata gadā samazinājies uzņēmuma apgrozījums, ko ietekmēja uzņēmuma ieviestās kredītņēmēju novērtēšanas un citas nozares pašregulācijas iniciatīvas, kā arī ieviestie nozares normatīvie regulējumi. Apgrozījuma samazināšanās atbilda 4finance prognozēm un uzņēmums turpināja investēt jaunu tirgu apgūšanā un darbības efektivitātes uzlabošanā.

Ārvalstīs darbojošās 4finance meitas sabiedrības strādājušas stabili. No tām 4finance dividendēs saņēmusi 13.3 miljonus eiro. Pamatdarbības peļņa un ienākumi no dividendēm veido AS 4finance kopējo peļņu 2014. gadā.

«Uzņēmums 2014. gadā ir nodrošinājis plānotās darbības apjomus gan Latvijā, gan grupā kopumā. Informāciju tehnoloģiju nodrošināto iespēju un pakalpojumu attīstība bija mūsu attīstības prioritāte. Neskatoties uz jau iepriekš paredzēto apgrozījuma kritumu, salīdzinot ar 2013. gadu, a/s 4finance gadu noslēdza ar peļņu. To panācām rūpīgi pārraugot kredītpolitiku un ievērojot finanšu disciplīnu, kā arī pateicoties sekmīgai darbībai ārvalstu tirgos,» skaidro 4finance grupas uzņēmumu finanšu direktors Mārtiņš Baumanis.

M.Baumanis atklāja, ka arī šogad 4finance turpinās tehnoloģiju, pakalpojumu un interneta platformu attīstīšanu, lai saglabātu vadošās pozīcijas šajā jomā finanšu sektorā. Uzņēmums tu’pinās izpēti produktu klāsta paplašināšanai, kā arī pētīs jaunus attīstības tirgus. 4finance meitas uzņēmumi darbojas vairāk nekā 10 valstīs, uzņēmuma attīstības plāni paredz sākt darbību vairākos jaunos tirgos.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra