Akciju sabiedrības Attīstības finanšu institūcija Altum padome piektdien, 2.oktobrī iecēla jaunu uzņēmuma valdi, par tās priekšsēdētaju izvēloties Reini Bērziņu, ko padomei rekomendēja atlases komisija, informē Finanšu ministrijā.

Līdz ar valdes priekšsēdētāju jaunajā valdē strādās arī četri valdes locekļi – līdzšinējie valdes locekļi Jēkabs Krieviņš un Juris Vaskāns, darbu valdē turpinās arī līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Rolands Paņko, kā arī jaunievēlētā valdes locekle Inese Zīle.

Valde jaunajā sastāvā darbu uzsāks 12. oktobrī.

Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Zemkopības ministrijas izsludinātajā konkursā, kas tika rīkots saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu, pieteikumus bija iesnieguši 32 pretendenti.

R. Bērziņam ir pieredze vadošos amatos, tajā skaitā viņš pildījis SIA Latvijas Garantiju aģentūra valdes locekļa un SIA Lattelecom padomes locekļa pienākumus. Tāpat R. Bērziņš bijis Patentu valdes direktors, Valsts prezidenta kancelejas vadītāja vietnieks un ieņēmis citus nozīmīgus amatus valsts pārvaldē.

Savukārt jaunievēlētā valdes locekle Inese Zīle ir finanšu jomas speciāliste, kas ilgstoši strādājusi privātajā finanšu sektorā. Tāpat I. Zīle savu profesionālo karjeru pilnveidojusi, četrus gadus ieņemot izpilddirektores amatu Siguldas novada domē. Vadot A/S Citadele Banka Korporatīvo klientu apkalpošanas nodaļu, I. Zīle nodrošinājusi bankas biznesa plānu izpildes realizēšanu, veicinot biznesa rezultātu izaugsmi. Viņas vadībā sekmīgi reorganizēta  bankas Lielo uzņēmumu un institucionālo klientu apkalpošanas daļa, kas deva uzņēmuma kredītportfeļa nozīmīgu pieaugumu laikā, kad tirgū kopējais izsniegto kredītu apjoms samazinājās.

Altum ir noslēdzies nozīmīgs uzņēmuma pārmaiņu periods. Tā rezultātā tika veikta Hipotēku bankas pārveide, bankas komerciālās darbības pārtraukšana un komercdaļas nodošana privātajā sektorā. Veicot strukturālās pārmaiņas uzņēmumā, tika nodrošināta pāreja no bankas uz finanšu institūcijas statusu.

Altum uzdevums paliek nemainīgs, tas ir ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību efektīvi un profesionāli sniegt atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos, u.tml.), konkrētu programmu ietvaros papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mācības, mentorings u.tml.) ar mērķi uzlabot Latvijas ekonomikas efektivitāti.

Šā gada pirmajā pusgadā ar valsts atbalstu finansēti aptuveni 1200 projekti vairāk nekā 60 miljonu eiro apmērā. Kopš 2014. gada 1. janvāra līdz šim brīdim Altum finansējusi aptuveni uzņēmējdarbības attīstības projektus par kopējo summu vairāk nekā 170 miljoni eiro.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra