Apdrošināšanas kompānijas Balta (PZU Grupa) peļņa sasniegusi 542 tūkstošus eiro, informē kompānijas pārstāvji.

Apdrošināšanas tehniskais rezultāts ir uzlabojies par 674 tūkstošiem eiro, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu.

«Pērn varējām novērot, ka apdrošināšanas kompānijas Latvijā nopelnīja nevis apdrošināšanas darbības dēļ, bet gan, pateicoties veiksmīgajām investīcijām. Tieši šī iemesla dēļ esam īpaši gandarīti par Baltas pirmā pusgada rezultātu un peļņu no apdrošināšanas darbības,» skaidro Baltas valdes priekšsēdētājs Bogdans Benčaks.

Pozitīvu pienesumu uzņēmuma pamatdarbības rezultātam ir devušas iepriekšējos gados veiktās aktivitātes izdevumu samazināšanas jomā, kā arī būtiskais parakstīto prēmiju apjoma pieaugums. Balta ir audzējusi parakstīto prēmiju apjomu līdz 33.4 miljoniem eiro, kas ir par 28% vairāk nekā pērn pirmajos sešos mēnešos. Apdrošinātāja parakstīto prēmiju apjoms ir audzis būtiski virs tirgus līmeņa, kas šajā periodā bija 7%. Daļu pieauguma ir nodrošinājis no PZU LT Latvijas filiāles pārņemtais portfelis.
Klientiem piekritušās atlīdzības šajā laika periodā ir 17,3 miljoni eiro, kas ir par 28% vairāk nekā pērn.

Saskaņā ar Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) publiskotajiem, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotajiem šī gada pirmā ceturkšņa nedzīvības apdrošināšanas tirgus Latvijā datiem Balta turpina nostiprināt savas līderpozīcijas pēc parakstīto prēmiju apjoma ar 24% tirgus daļu, tuvākajam konkurentam atpaliekot par 6 procentpunktiem.

Kā stāsta Baltas valdes priekšsēdētājs Bogdans Benčaks, šajā pusgadā kompānija spējusi piemēroties mainīgajiem tirgus apstākļiem un piedāvāt kvalitatīvus apdrošināšanas pakalpojumus. «Līdztekus cītīgam darbam apdrošināšanā esam zīmola pārmaiņu procesā. Jau 12 no 44 mūsu klientu apkalpošanas vietām visā Latvijā - Ventspils, Cēsis, Tukums, Talsi, Liepāja, Ogre, Rēzekne, Balvi, Saldus, Smiltene, Madona un Rīga – strādā zem jaunā Balta logo. Šī gada inovāciju ieceres arī vēl neesam iztērējuši un strādājam pie jaunu apdrošināšanas pakalpojumu ieviešanas,» norāda B. Benčaks.

26. augustā Balta mātes kompānija PZU Grupa (Polija) publiskojusi šā gada pirmā pusgada rezultātus, ziņojot par rekordlielu parakstīto prēmiju apjomu – 2,15 miljardiem eiro: salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, parakstītās prēmijas pieaugušas 8,2%. Klientiem piekritušas atlīdzības 1,42 miljardu eiro apmērā. PZU Grupa šī gada pirmo pusi noslēgusi ar peļņu - 310 miljoni eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra