Baltijas reģiona riska kapitāla ieguldījumu fonds Livonia Partners Fund I sācis veikt investīcijas no sava pirmā fonda, informē Livonia Partners pārstāvji.

Fonda investori ir no Baltijas, Ziemeļvalstīm un Rietumeiropas, un to vidū ir gan vadoši pensiju fondi, gan apdrošināšanas kompānijas, gan attīstības finanšu institūcijas. Fonds plāno investēt 3 līdz 15 miljonus eiro pamatkapitāla vai mezanīna ieguldījumu katrā uzņēmumā, kopumā investējot 8 līdz 12 uzņēmumos ar spēcīgu izaugsmes potenciālu, kuri aktīvi darbojas Baltijas valstīs un blakus esošajos reģionos.

«Šo investīciju ienākšana būtiski paplašinās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmumu iespējas saņemt atbalstu savai attīstībai,» saka Livonia Partners dibinātāja un partnere Kristīne Bērziņa. Viņa piebilst, ka «komandas līdzšinējā pieredze uzņēmējdarbībā gluži dabiski liek īstenot aktīvu īpašumtiesību modeli. Līdzās finansiālajam ieguldījumam tiks sniegts arī atbalsts uzņēmumu vadības komandām.»

«Mēs esam ieinteresēti atbalstīt jaunu, spēcīgu fondu pārvaldītāju reģionā, kurā veikto ieguldījumu apjoms ir zems un kurš piedzīvo ievērojamu ekonomisko izaugsmi un kapitāla tirgu attīstību,» saka Eiropas Investīciju fonda pārstāvis Grēms Kopes (Graham Cope). Eiropas Investīciju fonds ieguldīja Livonia Partners ar Baltijas Inovācijas Fonda starpniecību. Savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas pārstāvis Loviss fon Andrians (Lovis von Andrian) piebilst: «Mēs esam sekojuši Livonia Partners komandas izaugsmei un esam veikuši nozīmīgu ieguldījumu.»

Livonia Partners komandas dalībnieki ir no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas, un viņiem ir plaša pieredze dažādu veidu uzņēmējdarbības uzsākšanā šajā reģionā. Iepriekšējo darba pieredzi viņi galvenokārt ieguvuši biznesa pakalpojumu, ražošanas, patērētāju, tehnoloģiju, mediju un telekomunikāciju (TMT) un citās jomās. Pēteris Stepiņš no Swedbank Ieguldījumu Pārvaldes Sabiedrības, kas ir fonda investors, saka: «Līdz ar daudzām ieguldīšanas iespējām Baltijā mēs uzskatām, ka vietējie pensiju plāni spēlē nozīmīgu lomu investīciju vides attīstībā. Vietējām Baltijā bāzētām komandām - tādām kā Livonia Partners - ir labākās iespējas atrast uzņēmumus, kuros investēt līdzekļus un veikt aktīvu investīciju pārvaldīšanu, izmantojot savu kontaktu loku un zināšanas.»

«Livonia Partners ir neatkarīgs fondu pārvaldības uzņēmums, kuru dibinājuši Kristīne Bērziņa, Rains Lehmuss, Mindaugs Utkevičus un Kaido Veske. Livonia Partners mērķis ir investēt uzņēmumos, iegūstot vairākuma vai mazākuma līdzdalību. «Fondam ir biroji Rīgā, Tallinā un Viļņā. Fonds ir reģistrēts Latvijā, ņemot vērā pēdējo gadu laikā būtiski uzlaboto Latvijas investīciju un nodokļu likumdošanu. Tā rezultātā šobrīd alternatīvu ieguldījumu fondiem Latvijā ir pārredzama likumdošanas, nodokļu un uzraudzības sistēma, un Latvijas investīciju vide ir kļuvusi ievērojami pievilcīgāka,» norāda fonda eksperti.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra