Dienas Bizness

 • 11 svētdiena,
  decembris

  Voldemārs, Valdemārs, Valdis

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8394

  USD: 1.0559

Finanses

Foto: SXC

Bankas apciemos «noslēpumainais klients»  10

Pilnveidojot finanšu pakalpojumu sniedzēju uzraudzības principus un rūpējoties par klientu interešu aizsardzību, Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) sākot no šī gada decembra ieviesīs jaunu pārbaudes metodi - noslēpumainā klienta vizītes, informēja FKTK.

«Viena no komisijas prioritātēm ir klientu interešu aizsardzība, ko nevar iedomāties bez efektīvas un mūsdienīgas sektora uzraudzības. Šobrīd noslēpumainā klienta metode ir atzīta visā pasaulē, un līdzīgi kā uzraugi citās valstīs, arī komisija Latvijā papildinās savu uzraudzības metožu sarakstu,» skaidro komisijas vadītājs Kristaps Zakulis.

Noslēpumainais klients ir viens no efektīvākajiem veidiem, kas ļauj izzināt, kā patiesībā notiek klientu apkalpošana, skaidro FKTK. Tas paredz, ka pārbaudītājs neatklāj savu identitāti, bet kā parastais klients izmanto tirgus dalībnieku sniegtos pakalpojumus, pievēršot pastiprinātu uzmanību konkrēto jautājumu un uzdevumu izpētei.

Noslēpumainā klienta metode ļauj noskaidrot, cik efektīva ir tirgus dalībnieku iekšējā kontroles sistēma, iegūt pierādījumus par nelicencētu finanšu pakalpojumu sniegšanu, kā arī nodrošina informāciju par finanšu pakalpojuma sniegšanas atbilstību normatīvajiem aktiem. Tāpat tas palīdzēs pārbaudīt ES dalībvalstu pakalpojumu sniedzēju darbību, ja pastāv pamatotas šaubas par pakalpojumu sniegšanas atbilstību Latvijas likumdošanai. Vēl viens būtisks uzdevums tirgus dalībnieku pārbaudes laikā ir noskaidrot, kā tiek piedāvāti konkrēti produkti un pakalpojumi un kā tas atbilst labākajai apkalpošanas praksei.

Noslēpumainā klienta pārbaudes plānots izmantot visu komisijas pārraugāmo tirgus dalībnieku uzraudzīšanai: kredītiestādēm, maksājumu un elektroniskās naudas iestādēm, apdrošināšanas sabiedrībām, krājaizdevu sabiedrībām, ieguldījumu brokeru un ieguldījumu pārvaldes sabiedrībām, kā arī pensiju fondu pārvaldniekiem. 

Jaunākās ziņas kategorijā

ECB noraida Itālijas bankas BMPS lūgumu pēc termiņa pagarinājuma līdzekļu iegūšanai

Eiropas Centrālā banka (ECB) noraidījusi pasaulē vecākās bankas - Itālijas Banca Monte dei Paschi di Siena (BMPS) - lūgumu tai piešķirt vairāk laika līdzekļu iegūšanai, kas nepieciešami, lai izvairīties no bankas likvidēšanas. BMPS...

Reklāma