Bankas ievērojami audzējušas peļņu

Finanses
2015. gada 27. aprīlis 11:57

Banku sektors kopumā šā gada pirmajos trīs mēnešos darbojās ar peļņu 104,6 miljonu eiro apmērā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) operatīvā informācija.

Minētajā periodā ar peļņu darbojās 15 Latvijas bankas un sešas ārvalstu banku filiāles (to tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos – 96,6%).

Pērn pirmajā ceturksnī banku peļņa bija 43 miljoni eiro.

Banku sektora kopējo noguldījumu apmērs martā palielinājās par 1% jeb 229 miljoniem eiro.

Rezidentu noguldījumi pieauga par 0,9% jeb par 92 miljoniem eiro, ko galvenokārt ietekmēja uzņēmumu un valdības noguldījumu kāpums. Savukārt nerezidentu noguldījumi palielinājās par 1,1% jeb 138 miljoniem eiro, ko noteica ASV dolāra vērtības kāpums (ja to neņem vērā, tad nerezidentu noguldījumi martā samazinājušies).

Banku sektora kopējais aktīvu apmērs marta laikā palielinājās par 1% jeb 311,4 miljoniem eiro un mēneša beigās sasniedza 31,2 miljardus eiro.

Rezidentu kredītportfelis samazinājās par 0,3%, tajā skaitā, rezidentu nefinanšu uzņēmumu portfelis – par 0,6%, mājsaimniecību – 0,2%. Savukārt nerezidentu kredītportfelis pieauga par 3.9%, ko lielā mērā ietekmēja ASV dolāra kursa stiprināšanās pret eiro.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra