Turpmāk bankas un krājaizdevu sabiedrības saviem noguldītājiem sniegs strukturētu un detalizētu informāciju par noguldītāju tiesībām uz garantēto atlīdzību – jaunajiem klientiem pirms darījuma attiecību uzsākšanas (piemēram, konta atvēršanas), bet esošajiem klientiem šī informācija būs pieejama bankas mājas lapā, informē Latvijas Komercbanku asociācija. 

Līdz šim bankas un krājaizdevu sabiedrības (noguldītāju piesaistītāji) šādu informāciju sniedza vispārīgā veidā, taču turpmāk tiem būs jāaizpilda īpaša FKTK izstrādāta veidlapa, kurā klientiem jānorāda informācija par garantētās atlīdzības apmēru un valūtu, garantētās atlīdzības izmaksas termiņu, noguldījumiem, par kuriem netiek izmaksāta garantētā atlīdzība, kā arī noguldījumu garantiju fonda pārvaldītājiestādes (FKTK) kontaktinformācija.

Valsts garantētās standarta atlīdzības limits katram klientam katrā Latvijas bankā ir 100 tūkstoši eiro. Saskaņā ar jauno likuma redakciju ir daži darījumu veidi, kuros iesaistītajām fiziskajām personām ir tiesības pretendēt vēl uz papildu atlīdzību, t.i., kopā ar standarta garantiju līdz pat 300 tūkstošiem eiro.

Jauno informācijas sniegšanas kārtību un apjomu nosaka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) normatīvie noteikumi par noguldītājam sniedzamo informāciju, kas apstiprināti FKTK padomē 7. oktobrī. FKTK noteikumi izstrādāti saskaņā ar jauno Noguldījumu garantiju likumu, kas stājās spēkā 2015. gada 1. Jūlijā

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra