Banku sektora peļņa šī gada pirmajos divos mēnešos bija 64 miljoni eiro, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas dati.

Ar peļņu darbojās 15 Latvijas bankas un piecas ārvalstu banku filiāles (to tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos – 96,5%). Pērn attiecīgajā periodā banku peļņa bija 69,1 miljons eiro.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem 2015. gada februārī liecina, ka banku sektora kopējais aktīvu apmērs palielinājās par 0,6% jeb 169,2 miljoni eiro, februāra beigās sasniedzot 30,9 miljardus eiro.

Banku sektora kopējo noguldījumu apmērs palielinājās par 1% jeb 218 miljoniem eiro. Rezidentu noguldījumi pieauga par 0,8% jeb par 77 miljoniem eiro, ko galvenokārt ietekmēja uzņēmumu un mājsaimniecību noguldījumu kāpums. Savukārt nerezidentu noguldījumi palielinājās par 1,2% jeb 141 miljoniem eiro, ko būtiski ietekmēja arī ASV dolāra vērtības kāpums (divas trešdaļas noguldījumu ir ASV dolāros).

Kredītportfelis februārī nedaudz samazinājās (par 0,3%), tajā skaitā, rezidentu nefinanšu uzņēmumu kredītportfelis – par 0,5% un rezidentu mājsaimniecību – par 0,5%, savukārt nerezidentu kredītportfelis pieauga par 0,8%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra